SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Odpovědi poradce Dvořák Dušan, Mgr.

Drogy a závislosti : ostatní : Fénixovy slzy; léky na bolest; analgetika; medikace; interakce s analgetiky
19.07.2016 11:51 - zobrazit dotaz
Prosím o informaci,jak se užívání fénixových kapek snáší s léky na bolest a zda kapky účinky těch léků nepotlačují.
Dobrý den,
protože Fenixovy kapky jsou produkt bez označení obsahu látek, lze pouze obecně říci, kanabinoidy snižují potřebu jiných léků na bolest a to především morfia. Kontraindikace nejsou známy.

Přeji vám hezký den,
Drogy a závislosti : informace a kontakty : bolesti; konopí
24.03.2015 13:38 - zobrazit dotaz
Dobrý deň!
Prosím pekne o poradenie zo Slovenska do Opavy, kde žije môj 97 ročný strýko v domácom prostredí s dcérou, ktorá momentálne má úraz, a strýkovi údajne pomaly v tele odchádzajú cievy,atď. a je v stálych bolestiach, a lieky od lekárov mu nepomáhajú. Trpí, a to veľmi.Jeho dcéra/moja sesternica/ prosila obvodnú lekárku,aby mu predpísala niečo s konope, ale lekárka tvrdí, že nič oficiálne v Čechách také neexistuje.Prosím poraďte, ako sa dostať k nejakému preparátu, aby strýko takto nemusel trpieť. Veľmi Vám ďakujeme vopred za odpoveď.S pozdravom z Komárna
Dobrý den
Tvrzení lékaře není bohužel pravdivé, konopí může od 1.4.2013 předepsat specialista mj. na bolest, viz vyhláška č. 221/2013 Sb. a zákon č. 50/2013 Sb.
Cca 70% léčeb konopím je právě léčba bolesti.
V současné době jsou v lékárně 4 druhy konopných léčiv, žádejte nejprve vyrovnaný poměr látek CBD a THC, nezačínejte s vysokým obsahem THC.
Nachystejte si cca 300 Kč/gram květu
Přeji zdar a zmírnění utrpení vašeho příbuzného.
Dušan Dvořák
Drogy a závislosti : ostatní : pervitin
12.08.2014 17:29 - zobrazit dotaz
jaka je pricina nahleho zvlhnuti pervitinu???
Dobrý den
S největší pravděpodobností vlhkost vzduchu.
S pozdravem
Dušan Dvořák
Drogy a závislosti : lékařské poradenství : konopí
03.02.2014 15:24 - zobrazit dotaz
Jsem diabetik a v poslední době mě postihuje celková únava,bolesti hlavy a kloubů.Pomohlo by mi užívání konopí a vjaké formě.Děkuji
Dobrý den
Zkuste si udělat konopnou tinkturu, viz www.konopijelek.cz z odrůdy Critical CBD.
S pozdravem
Dušan Dvořák
Drogy a závislosti : terapie : medikace; alkohol
07.01.2014 22:49 - zobrazit dotaz
Dobrý den, beru Zoloft 50 mg denně. Chtěla jsem se zeptat, proč se nesmí tento druh léku kombinovat s alkoholem? Jestli je to z důvodu tlumení účinku léku, nebo z důvodu možné rizika vzniku nějakého onemocnění (cirhóza jater atd.) Piji pravidelně každý den max. 4dc vína nebo 2 piva. Může tato kombinace v takovém množství způsobit nějaké zdravotní komplikace? pokud ano - jaké?
Děkují Vám za odpověď.
Dobrý den
Přejdu hned k věci
A bez Zoloftu by to nešlo, ten alkohol nestačí???
K čemu Vám je, že užíváte Zoloft??? Jak Vám to zlepšuje Vaše zdraví? Můžete lépe spát, vycházet s lidmi atd atd. a cítíte se ve svém těle jistější?
Vy jste si nepřečetla, co je to za antidepresivum a jaké negativní dopady má na Vaše zdraví?
Viz příbalový leták
http://www.psychoweb.cz/leky-a-letaky/zoloft---pribalovy-letak-ucinky-nezadouci-ucinky-davkovani/
V tomto ohledu je Vaše denní dávka alkoholu bezpečnou, v kombinaci s neurotoxicitou Zoloftem můžete připočítat další negativní souvisloti Zoloftu, což budou i játra jako sběrač a filtr svinstev do krve, nejsem lékář a tento dotaz mi byl přidělen spíš z hlediska adiktologického, protože antidepresiva typu Zoloft a alkohol zkrátka není dobrá sesterská dvojice i z hlediska zvýšení potenciálu závislosti i časté kombinace deprese - alkoholismus.
Řešte příčiny užívání Zoloftu a s tím alkoholem to občas zkuste vynechat, jaký bude den a jestli vám to nečiní obtíže vypustit rituál pití alkoholu, což by se při vašich dávkách nemělo projevit obtížemi.
Přeji pevné zdraví bez potřeby psychofarmak.
Dušan Dvořák
Drogy a závislosti : ostatní : Závislost, mariuhana
19.12.2013 10:01 - zobrazit dotaz
Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o radu. Syn je závislý na trávě, je mu 23 let. Bohužel jeho nálady jsou často agresivní a pak sebelitující, ale sám říká, že potřebuje od nás pomoc. Jenže k odborníkovi jít nechce a my vůbec nevíme, jak mu pomoct. Nejhorší je, že pracuje s řadou sobě podobných lidí a oni ani nerespektují, když jim řekne, že by chtěl přestat. Dejte mi, prosím, vědět, jestli mu my (rodina, partnerka) můžeme nějak pomoct, příp. jak ho přesvědčit k léčbě.
Předem děkuji
Dobrý den
Situace, kterou popisujete, má řešení ovlivnitelné především silnými stránkami vašeho syna a vaší rodiny, ty neznám.
Syn je dospělý, má partnerku, práci ... a do toho výkyvy nálad (možná) z kouření marihuany.
Jak mu vy jako blízcí lidé můžete pomoci?
Reflektujícícm chováním. Že mu bez výčitek budedete dělat zrcadlo toho, co on nevidí nebo nechce vidět nebo vidět nemůže. I když říkáte, že se i na vás obrací o pomoc, pomoc začíná u něj samého, takto je to jen přehazování odpovědnosti.
Řešení je celá řada, ale pokud pracuje v prostředí, kde je kouření trávy na denním pořádku, lze změnu realizovat obtížně. Takže prostředí a dostupnost trávy hraje roli, se kterou musíte počítat a nějak to probrat, co s tím udělá.
Abstáky na trávu nejsou žádné, resp. mírná psychycká nepohoda, kterou lze zvládnout.Dobré jsou meditace a joga, nebo jen zaměřování pozornosti a max. koncentrace na sebe sama, když kouří trávu.
Možná se syn trávou automedikuje a něco (právě třeba chmurné nálady) mu pomáhá zvládat, i to je ve hře.
Vy pro svého syna uděláte nejvíc, když ho nebudete litovat, dáte mu zodpovědnost do jeho rukou a budete stát při něm.
Přeji hezké a klidné svátky
Drogy a závislosti : ostatní : informace
13.09.2013 14:19 - zobrazit dotaz
Dobrý den,nevíte prosím,kde sehnat kvalitní Fénixovy slzy?Děkuji mockrát Gábina
Dobrý den
Pokud má být splněna vaše podmínka kvality, domnívám se, že nejlepším způsobem je zaopatřit se sám/-a, anebo spolupracovat s někým zkušeným.
Na černém trhu se vyskytují různé extrakty, k jejichž kvalitě ale nelze nic doložit. Osobně považuji takový nákup za velmi rizikový.
S pozdravem
Dušan Dvořák
Drogy a závislosti : ostatní : test na drogy
12.09.2013 14:36 - zobrazit dotaz
Prosim vas, zajima me kde se muze udelat test na drogy v Praze?
Dobrý den
Testování drog oficiálními institucemi je pro občany v ČR legislativně neupraveno a různá pracoviště k tomuto úkonu přistupují různě včetně názoru, že jde o nelegální činnost (držení nelegálních omamných a psychotropních látek).
Například zatímco ústav soudního lékařství v Olomouci vám analýzu za úplatu provede a dá soudněznaleznalecké stanovisko, v Praze to totožné pracoviště neprovede.
Pokud trváte na provedení analýzy v Praze, zkuste se obrátit na některá terapeutická pracoviště jako je Sananim (například na kontaktní centrum), www.sananim.cz, je možné, že znají některé analytické pracoviště, kde analýzu provedou, nebo se obratte na Kriminalistický ústav v Praze, kde provádějí analýzy pro úkony policie. Vždy mějte na paměti, že se můžete setat s názorem, že žádáte něco nelegálního.
Domnívám se ale, že když vysvětlíte účel úkonu (napřílad znalost složení drogy kvůli bezpečnosti apod.), je tento preventivní záměr nadřazen kriminalizujícímu pojetí.
S pozdravem
Dušan Dvořák
Drogy a závislosti : lékařské poradenství : závislost; pervitin
04.08.2013 09:10 - zobrazit dotaz
Dobrý den, potřebovala bych vědět jestli existuje něco co se aspoň malinko podobá pervitinu a je to silnější než kafe, třeba nějaké normálně dostupné léky. Poslední dobou jsem dost piko brala, přestala jsem abych nespadla do závislosti, ale asi je pozdě.. každopádně nechci už to brát, prostě to nějak vydržím. Jenže já mám neskutečnou chuť si piko šňupnout, je to tak neuvěřitelná a nesnesitelná touha, nevím jak proti tomu bojovat, dokonce jsem začala šňupat neurol jen abych prostě v tom nose měla. Navíc pak jsem víc v klidu, dost často brečím, protože to piko nemám a ani ho mít nebudu.. a tak bych chtěla něco co tu touhu trochu zklidní a aspoň z části perník nahradí. Děkuju za jakoukoliv odpověď
Dobrý den
V každém případě přeji zdar ve vašem rozhodnutí přestat brát pervitin. Je vidět, že vás touha po této látce a prožitku neopouští a snažíte se najit nějakou "substituci".
V tomto období je důležité vaše rozhodnutí vydržet a podporovat. Lékaři někdy ke zvládnutí tohoto období předepisují ke zklidnění diazepam, takže kdyžtak zvažte konzultaci s lékařem.
Látku s budivým účinkem sehnatelnou v lékárně vám nedoporučím, protože nevím.
Přeji vám hodně zdaru.
S pozdravem
Dušan Dvořák
Drogy a závislosti : lékařské poradenství : léčba konopím
06.06.2013 08:46 - zobrazit dotaz
Dobrý den, mám dotaz ohledně léčby Ehler Danlos syndromu - alespoň bolest a otoky. Zda je někdo, kdo by pomohl léčit konopím.Jde o dítě - nelze zřejmě použít vdechování. Děkuji
Dobrý den
Na danou nemoc zatím žádná kauzální léčba neexistuje.
Pokud jde o konopí, doporučil bych Vám silnou konopnou mast, která by mohla zmírnit příznaky nemoci a částečně eliminovat bolest a otoky. Konopná mast viz www.konopijelek.cz
Inhalace konopí by - tuším - nebyla v daném případě účinná. Zkušenosti s touto nemocí však žádné nemám.
Přeji hezký den.
Dušan Dvořák

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .