SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Máme velkou radost, že nás i letos Rožnov pod Radhoštěm - město přizvalo ke spolupráci při tradičním Jarmarku neziskových organizací v sociální oblasti. Jako obvykle se tam potkáte s kolegyněmi z iPoradny Katkou a Helou, které už se moc těší jak na pohodovou atmosféru, která na této akci vládne, tak samozřejmě na Vás...! Letos Vás čeká i něco nového a zajímavého pro Vaše mozkové závity... :-) Tak co říkáte, stavíte se? ;-) Už ve středu 4. září 2019 Vás od 12 hodin čekáme na rožnovském náměstí...

NAŠE ANKETA

Jsou dostatečně hájena práva mentálně postižených ve společnosti?
Ano 8%
Spíše ano 4%
Nevím 2%
Spíše ne 17%
Ne 70%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Alzheimer trápí už 130 tisíc Čechů pic/article/thumb/28734.jpg 11. 07. 2014 09:44 - Novinky.cz - Čtvrtina lidí starších 85 let ve světě trpí demencí, z toho 60 procent kvůli Alzheimerově chorobě. Kvůli stále vyššímu věku dožití se počet nemocných alzheimerem rok od roku zvyšuje. Mezinárodní sdružení pro Alzheimerovu chorobu odhaduje, že do roku 2050 bude na světě až 100 miliónů případů. Česku se choroba také nevyhýbá – odborníci odhadují počet nemocných až na 130 tisíc osob.
Nový krevní test zřejmě dokáže včas odhalit Alzheimerovu chorobu pic/article/thumb/28727.jpg 09. 07. 2014 17:20 - Novinky.cz - Výzkum Alzheimerovy choroby pokročil výrazně kupředu. Krevní test britských vědců dokáže s přesností 87 procent předpovědět, zda se nemoc rozvine, uvedla BBC s odvoláním na výsledky studie zveřejněné v časopise Alzheimer's & Dementia.
Nácviky sociálních dovedností a jejích přínos 02. 07. 2014 13:01 - Helpnet.cz - Nácviky sociálních dovedností pro děti a dospívající s poruchami autistického spektra jsou pro děti a dospívající, kteří se méně obratně pohybují v různých sociálních situacích a v komunikaci a kontaktu s druhými dětmi, nebo dospělými lidmi. Jejich jinakost jim často přináší neporozumění, odmítnutí a mnohdy i osamělost. Sociální dovednosti je možné trénovat a posilovat a tím i dopad uvedených obtíží zmírňovat.
Třeba se to podaří?! 23. 04. 2014 10:26 - Dobromysl.cz - Rozhodl jsem se, že opět napíšu článek a budou ho možná číst i lidé, kteří se zabývají vzděláváním a výchovou lidí s nějakým druhem postižení. Také chci napsat informace o zajímavé akci, která mne velice zaujala. Narodil jsem se s Downovým syndromem. Tedy jsem člověk, který má podle některých lidí omezené myšlení. Často se setkávám s nedůvěrou v mé schopnosti. Vždyť kdo to kdy slyšel a viděl, aby člověk s Downovým syndromem psal knihy, maloval obrazy, a dokonce se vyjadřoval k různým situacím, které mu nejsou lhostejné?
Děti s postižením žijící v ústavech nemají dostatečné příležitosti ke vzdělávání pic/article/thumb/28488.jpg 18. 04. 2014 14:02 - Helpnet.cz - Obecně prospěšná společnost Rytmus upozorňuje na zjištění, že děti a mladí lidé se zdravotním postižením (mentálním nebo kombinovaným), kteří žijí v ústavních zařízeních, nemají stejné příležitosti ke vzdělávání jako jejich zdraví vrstevníci. Zjištění vyplývá z výzkumu, který probíhal v průběhu roku 2013 ve 3 krajích České republiky, konkrétně v kraji Moravskoslezském, Jihomoravském a Středočeském. Monitoringu se zúčastnilo 98 dětí a mladých lidí ze 7 institucionálních zařízení.
Ve světě se svítí modře, Češi o tom nic nevědí 21. 03. 2014 16:06 - Helpnet.cz - Každoročně se 2. 4. rozsvítí budovy po celém světě modře na podporu lidí s autismem. Minulý rok se k mezinárodní akci Light it up blue připojil i Bratislavský hrad. Praha zůstává opět pozadu. Organizace APLA - asociace pomáhající lidem s autismem, se snaží o této akci několik let informovat politiky včetně kanceláře prezidenta, zatím bez výsledku. Změní se to letos? Zapojí se nejen Hrad, ale i další organizace a firmy?
Výběrové řízení Nadace Dětský mozek 30. 01. 2014 11:09 - Helpnet.cz - Žádat o finanční - nadační příspěvek mohou právnické osoby, které poskytují jakoukoli formu péče nebo vzdělání osobám s postižením centrální nervové soustavy. Uzávěrka přihlášek je 3. března 2014.
MaRS aneb již potřetí 24hodinový maraton s roztroušenou sklerózou 27. 01. 2014 15:21 - Helpnet.cz - Již třetí ročník 24 hodinového Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) se uskuteční letos v březnu. Začne v pátek 7.3. 2014 v 17 hodin a poběží nepřetržitě do soboty 8.3.
Program sociální aktivizace 20. 01. 2014 14:38 - Helpnet.cz - Služby pro klienty poskytuje zdarma ve dvou skupinách – osoby s lehkým a středním mentálním postižením a osoby s duševním onemocněním (od depresí, úzkostí až po schizofrenie a jiné psychózy) Terapeutické centrum Modré dveře. Izolace, samota, pocity méněcennosti, obavy z nových situací, strach z lidí či celková nejistota …představte si, že někdo z vašich blízkých nebo někdo ze sousedství má v současné době hlavně takovéto životní vyhlídky. Vlivem duševní choroby, deprese, mentálního postižení či jiné nepříznivé situace je uzavřen ve stereotypu svého domova a nikam nechodí
Mrtvice jako nezvaný host 20. 01. 2014 14:29 - Helpnet.cz - Odborný seminář a setkání lidí s poškozením mozku, jejich nejbližších, terapeutů a pečovatelů, pořádá ve středu 29. ledna Centrum odborné péče ERGO Aktiv. Hlavním hostem bude Michal Viewegh s vlastním příběhem a knihou Můj život po životě.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .