SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

mentální postižení

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: čtyřista devadesát sedm
číslicemi:
 


04. 06. 2008 21:56: orchydej (jajaruza@seznam.cz)
mám syna z angelmanovým syndromem je to vzácné genetické onemocnění ale i přes všechna úskalý máme krásný plno hodnotný život jarka
02. 05. 2008 16:38: Holčíková ()
Znám případ, že mentálně narušené dítě muselo dochodit normální ZŠ díky vyšetření poradny na Zachové!!! Celou rodinu to ničilo.Bylo to špatně vyšetřené.
02. 05. 2008 16:33: drak ()
Znám případ, že chtěli od Zdr. poj. posouzení těžkého mentálního defektu --opětně--!!!!a nepřiznali plný invalidní důchod!Myslíte, že by se to časem mohlo spravit??? No??, co to je?? Zdravím Vás .
13. 02. 2008 21:35: Medunka (dachao@seznam.cz)
Dobrý den,mám syna a jeho diagnoza je Angelmanuv syndrom tímto článkem bych chtěla se dát do hromady z rodičemy,který by měli tuto diagnozu co my ještě jsem se nesetkala s nikým děkuji Irena
24. 01. 2008 19:29: lenina (zborilka.L@seznam.cz)
Dobrý den, prosím o radu máte li stejné zkušenosti, mám 8 letého syna s DS. až do ted mi připadalo že vše zvládám a nějak bylo nějak bude ale poslední měsíc se jeho stav nějak den ode dne horší začíná byt zlý uvzatý neposlušný nejde s ním hnout ani po dobrém ani po zlém. prosím o rau jak toto chování zvládnout má li někdo podobné zkušenosti , budu velice ráda když se ozvete.
31. 12. 2007 13:38: Silvie (silvie_french@centrum.cz)
Dobry den,
zadam o radu, mam 28-leteho bratra s mozkovou disfunkci a nevyvinutou pravou rukou (chybi mu clanky prstu), ktery neni schopen samostatne zit a potrebuje opatrovnika. Do dnesniho dne to delala maminka, ale bohuzel jeji zdravotni stav se velmi zhorsil a my musime najit jine reseni. Mohl by mi nekdo poradit jak najit bratrovi misto v ustavu s chranenym bydlenim?
Mnohokrat dekuji za kazdou radu.
09. 11. 2007 12:29: zuzka (zoly.lee@seznam.cz)
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda existuje nějaká statistika ohledně počtu osob s mentálním postižením v ČR a kde ji případně vyhledat. Dekuji
Zuzka
15. 08. 2007 14:49: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (office@internetporadna.cz)
Dobrý den sestro,
chcete-li znat radu odbornika, muzete zadat svuj dotaz v sekci "zadat dotaz". Krome emailu a prezdivky je nutne uvest take region z nehoz pochazite, abych Vas dotaz pripadne mohla poslat odbornikovi z Vaseho kraje nebo aby Vam redaktor poradil na koho se muzete v okoli obratit. Region bezny navstevnik nevidi. Dekuji.

S pozdravem, Andrea Rakusanova
14. 08. 2007 16:17: sestra (hrosikova@seznam.cz)
Mám mentálně postiženého bratra, který žije ví než 30 let v ústavu.Na svou rodinu je dodnes velmi citově vázaný, bereme ho minimálně 3x ročně na delší pobyt domů a já za ním jednou měsíčně jezdím. Ústav, ve kterém dosud spokojeně žil se však dostal do majetku maličké obce, péče se zhoršuje a zdá se, že ústav pomalu spěje k zániku. Rodiče kdysi dávno předali opatrovnictví ústavu (tatínek už zemřel a mamince je 84 let)a já nevím, zda v nejhorším případě budu moci bratrův další osud ovlivnit. Prosím o radu.
16. 11. 2006 15:17: Jana (Mackova.Jana@centrum.cz)
Prosím, poraďte mi kdo můžete, zejména vy, kteří máte osobní zkušenosti nebo dobré nápady.
Mám akutní problém s 19letou mentálně postiženou dcerou. Dcera má od narození DMO, pohybově celkem dobrá, nemluví. Současný problém je ten, že se tzv. sekne ve chvíli, kdy to nejmíň potřebuji. Např. ráno spěchám do zaměstnání a vedu Míšu do školy, před brankou se rozhodne, že dál nejde, sedne si klidně doprostřed silnice, začne se natruc vyslékat a nelze s ní nic udělat podobrém ani po zlém (fyzicky už ji neodnesu). Naštěstí vždy pomůže cizí osoba, se kterou s úsměvem odejde. Podobných situací je víc, ale v době, kdy nespěchám, tak to řeším tak, že ji nechám kde je a po chvíli jakoby zapomene a je zase hodná. Nebo někdy na ni vyzraju nějakou fintou, podobně jako u malých dětí. Díky za rady Jana

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .