SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

obtížné životní situace

lidé s mentálním postižením a obtížné životní situace - zažívají je? jaké? jak se to projevuje? jak to zvládají, řeší? kdo jim v tom pomáhá? co Vy na to?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: osmset třicet dvě
číslicemi:
 


25. 05. 2007 10:56: HELENA ()
PANÍ PALIKOVÁ, ZMAPUJTE SI MOŽNOSTI PÉČE O ZÁVISLÉ OSOBY V REGIONU KDE ŽIJÍ, KAŽDÁ OBEC NABÍZÍ NĚJAKÉ SOCIÁLNÍ SLUŽBY, VYPTEJTE SE SOCIÁLNÍCH PRACOVNIC NEBO HLEDEJTE NA INTERNETU. MÁTE PRAVDU, ŽE NA SITUACI MUSÍTE BÝT PŘIPRAVENI.EXISTUJE REGISTR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB NA STRÁNKÁCH MPSV. POKUD VÁŠ ŠVAGR ŽIL CELÝ ŽIVOT DOMA, BUDE SI BEZ PŘÍPRAVY V JAKÉMKOLIV KOLEKTIVNÍM ZAŘÍZENÍ TĚŽKO ZVYKAT. ŘEŠTE SITUACI S PŘEDSTIHEM.
01. 04. 2007 14:47: I.Palikova (I.Palikova@seznam.cz)
Mám mentálně postiženého švagra,po dětské mozkové obrně. Na první pohled na něm není nic znát, je relativně samostatný, akorát nemluví, do žádné školy nechodil, proto se nedomluví. Musíme se ho na vše vyptat. Bydlí s rodiči v rodiném domě. Ovšem tchánovi je 78 let a tchýni je 73 let, švagrovi je 45 let. Tchýně ovšem v posledních 2 letech začíná mít dle doktorů kornatění tepen v mozku, z důvodu toho se sama již nezvedne z postele, ze židle, sama se neobleče a pod. Tchán ovšem nikoho cizího v domě na pomoc nechce.Všechna tíha zpočívá na něm, protože my bydlíme 80 km daleko. Tchánovi doporučila doktorka podat žádost pro syna o zařazení do ústavu, ale on dokud bude žít, chce se o ně starat. Bohužel my se o ně nebudem moci postarat, protože jsme oba s manželem zaměstnáni a máme 2 děti. Ovšem uvědomujeme si čím dál větší pravděpodobnost, že tuto situaci budeme muset jednou řešit, ovšem nevím jak. Musím vědět jak reagovat, kam se obrátit o pomoc v případě,kdy by odpovědnost přešla na nás. Když tchám, který je zákonný zástupce to nechce doposud řešit,a se slovy : Dokud žiji tak se o ně postarám a potom si s nimi dělejte co chcete . Ale tak to přece nejde řešit. Bohužel na toto téma už nemám odvahu s ním zavádět rozhovor.Poradí mi někdo?
26. 05. 2006 17:39: Šveráková Lenka (lensve@centrum.cz)
Díky Tomáši za pozvání ke spolupráci.
aktuálně také pracuji v podobné organizaci. Jinak jsem se na stránky dívala a nevím, co máte konrkétně na mysli. Stránky vytváříte vy? zajímavé.
Lenka
22. 05. 2006 12:37: Tomáš Semelka (nase.duha@centrum.cz)
Hezký den, to je poměrně zajímavé téma. Zatím jsem nad ním neuvažoval, ale od teď možná začnu. Ale jinak jsem dobrovolníkem ve Společnosti DUHA - integrace lidí s mentálním postižením a s klienty se snažíme dělat poměrně zajímavý projekt...navštivte prosím naše stránky: http://www.nase-duha.wz.cz a ¨případně se připojte k nám....brzy nashledanou...Tomáš
10. 04. 2006 18:31: Lenka Šveráková (lensve@centrum.cz)
Chtěla bych se zeptat, na Vaše názory a zkušenosti, případně zdroje informací o tomto tématu.
Chtěla bych na toto téma napsat diplomovou práci a zjišťuji, že v české literatuře k tomu moc zdrojů není. Kdybyste měli nějaký nápad či info, budu za ně velmi vděčná.
Pište prosím i osobní reakce na toto téma, zkušenosti :)
Díky
Lenka Šveráková

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .