SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Downuv syndrom

Mate dite s dowvnovym syndromem?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: dvěstě sedmdesát devět
číslicemi:
 


18. 07. 2009 16:26: Hoooky (Hoooky@seznam.cz)
Jestli chcete Renato, můžete mi písnout do mailíku, když máme ty naše berušky skoro stejně "staré" Ráda na každý mailík odepíšu.
18. 07. 2009 16:23: Hoooky (Hoooky@seznam.cz)
Dobrý den Renato, já jsem z Plzeńského kraje, z Chodska - kousekm od Domažlic - takže přes celou republiku.
14. 07. 2009 22:01: Marty (ppusina@seznam.cz)
Dobrý den,
vítám nové tvářičky :-)
Našemu chlapečkovi už je 5let.
V sobotu přijel z letního tábora,jel se školkou na týden,byl strašně spokojený a nadšený,že jel velkým autobusem.
Tyhle dětičky jsou strašná sluníčka,všechnu lásku co jim dáte se vám tisíckrát od nich vrátí :-)
Je to běh na dlouhou trat,ale nesmíme se vzdát...
Knihu jsem také četla,je to moc hezky napsané...brožurku jsem také dostala v porodnici,ale knížka je lepší :-)
09. 07. 2009 19:29: renata ()
Dobrý den, taky mám holčičku s DS 2,5 měsíce. Těhotenství v pořádku. Podezření na Downův syndrom mi sdělili v den porodu, krev odebírali ihned a prováděli tvz. rychlý test výsledek do 2 dnů a taky "klasický" který potvrdil volnou trizomii. Zákl. info a brožurky o DS jsme obdrželi od genetika jsou vcelku pozitivní, daly mi naději že to nemusí být tak zlé jak mi to po porodu připadalo. Knížku od M.Selikowitze jsem taky četla a mám z ní dobré dojmy.
"Hoooky" můžu se zeptat z jakého regionu jste. My bydlíme v Ostravě
08. 07. 2009 16:25: Hoooky (Hoooky@seznam.cz)
Dobrý den, mám holčičku, 2 měsíce s DS. V porodnici mi řekli že mají podezření na DS druhý den, ale krev jí brali hned po narození. Během těhu bylo všech ok. Jinak co do informací: právě jsem dočetla knížku Downův syndrom od Marka Selikowitze z nakl. portál. Tuhle knihu by měli dát číst maminkám v porodnici když jim sdělí, že jejich mimi ná DS. Dostala jsem letáček, který byl 10 let starý. Každý mě chlácholil že to bude dobrý a kdesi cosi. Myslím si, že tahle knížka dokáže podat ty podstatný informace, po kterých maminka a tatínek v porodnici volají. Alespoň já tam našla odpovědi na otázky, který se mi honily hlavou už do dcerky narození.
20. 06. 2009 08:29: Marty (ppusina@seznam.cz)
Dobrý den,
jak vám rostou dětičky?
Vojtíšek nedávno oslavil 5let :o)
Nyní začínáme řešit školu,po novém roce budeme muset jít na zápis a pravděpodobně na odklad.
Pořád se rozhodujeme zda dát Vojtíška do základní školy s asistentem nebo do speciální..
Máte někdo zkušenost?
26. 08. 2008 17:19: martina ()
také mám holčičku s downovým syndromem.Chodí do běžné základní školy, kde má asistenta a jde do 4.třídy.O jejím postižení jsme se dozvěděli až po narození.Můžete se podívat na stránky www.ovecka.eu
23. 08. 2008 18:43: pichule (vera.pich@seznam.cz)
Dobrý den také mám dceru s DS, už je jí 7 let a jde 2.rokem do speciální školy, mám podobnou zkušenost, nic nenasvědčovalo tomu, že moje dítě bude downík, v porodnici se tvářili, jako že se nic neděje,že je malá v pořádku, o diagnoze jsem se dozvěděla v šestinedělí, po odběru krve dcery.Lékaři nám zrovna moc nepomohli.Přeji hodně sil a trpělivosti ve výchově vašich sluníček.
06. 08. 2008 15:22: Marty (ppusina@seznam.cz)
Dobry den pani Maajo,
take jsem nevedela nic o DS,vse jsem musela nastudovat sama,a porad se necemu novemu ucim,je to beh na dlouho trat...pokud chcete,napiste mi na mailika,muzeme probrat vice veci :o)Budu se tesit.
21. 07. 2008 22:24: maaja (m.a.a.j.a@centrum.cz)
Dobrý den mám chlapečka kterému bude teď 10 měsíců a mám podobnou zkušenost,všechna vyšetření dopadla dobře takže nebylo žádné podezření ani důvod ani možnost k amniocentéze a navíc v té době jsem ještě ani nevěděla co to DS je,řekla mi to lékařka v porodnici až 14 dní po narození malého,když se narodil vážil jen 1970g takže jsme tam byli dost dlouho než začal přibírat jelikož neměl sací reflex.z odběru jeho krve to zjistili až po delší době,protože první odběr se jim srazila krev a stále měli nějaké problémy a do té doby mi nic lékaři neřekli.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .