SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Počítač a človek s postižením

chceme zde řešit jednu z možností pomoci handicapovaným lidem prostřednictvím technických prostředků (Počítač a pomůcky k jeho snažšímu ovládání)

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: sedmset šestnáct
číslicemi:
 


10. 04. 2006 18:26: Lenka Šveráková (lensve@centrum.cz)
Zdroj obrázků na internetu:
Chtěla jsem předat dál informaci, kterou jsem se dozvěděla v rámci podobné diskuze. Hledáte-li obrázky a fotografie na internetu, je výborným zdrojme google. www.google.com - nad oknem k zadání hledaného slova vám nabízí možnost "obrázky" - když sem kliknete a pak zadáte obrázek, který hledáte, najde google všechny obrázky na toto téma. Takže například napíšu-li okno, najde různé obrázky, fotky, loga s oknem (někdy i neodpovídající obrázky,ale jinak hodně užitečných :)
Tak třeba se to někomu bude hodit


A Alice, nevím, na co jste reagovala s tím, že Vám pořád někdo předhazuje Vaši nemoc. Jako na kurzu v SPMP nebo co, jak?
28. 12. 2005 13:53: lensve (lensve@centrum.cz)
neznáte nějaký internetový zdroj obrázků nebo klipů, které by byly jednoduché a hezky udělané - pro vysvětlování pro lidi s těžším mentálním postižením
04. 09. 2005 22:43: alice suchardová (Alice.such@seznamcz)
je to určitě dobrá myšlenka ale když vám pořád někdo předhazuje vaší nemoc pepilepsyi tak by vás to také mrzelo děkuji
10. 07. 2005 12:45: lensve (lensve@centrum.cz)
Nevím, jaké jsou možnosti pro lidi s postižením učit se pracovat s PC. Docela ráda bych to zkusila. V rámci SPMP se pořádá kurz práce s PC, ale jaký to je a zda je to k něčemu, to nevím.
14. 03. 2005 15:26: mamu ()
O tom Mildo žádný spor, ale najděte dnes někoho, kdo naučí vaše postižené dítě pracovat s PC! Nám se osvědčili sourozenci, od kterých náš syn s vysokofunkčním autismem okoukal řadu možností, o nichž se nám před pár lety ani nesnilo!
15. 05. 2003 10:01: Milda ()
Počítače mohou rozhodně pomáhat těles. i mental. postiženým hlavně v oblasti komunikace. Je to také cenný zdroj informací formou různých poraden a chatů.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .