SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Tato oblast je realizována za spolupráce s Asociací občanských poraden

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Průvodce rodinnou mediací
Šišková Tatjána (ed.)
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211570.jpg Kniha, která je praktickým úvodem do problematiky rodinné mediace, předkládá zkušenost osmi českých a slovenských mediátorů. V rodinné mediaci nejde jen o rozvody a úpravu péče k dětem, ale i o vztahy mezi sourozenci nebo partnery, o problematiku dědictví, o témata spojená s domácím násilím a o další spory. Téma je ukázáno na velké řadě kazuistik. Pozornost je věnována jednotlivým fázím, postupům a technikám mediace: např. technice přeformulování stížnosti na potřebu nebo hledání způsobu, jak definovat předmět jednání a zajistit vzájemné porozumění. Jedna z kapitol přináší informace o právním rámci rodinné mediace. Nový občanský zákoník zavedl řadu změn a mediaci pokládá za alternativu rodinných soudních sporů. Popsána je také efektivní spolupráce mediátora s oddělením sociálně-právní ochrany dětí. V knize je věnována pozornost i etice v mediaci, jež nebyla v českých nebo slovenských publikacích doposud systematicky zpracována. Publikace tak přináší poznatky o různých těžkostech či dilematech, které může mediátor prožívat.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek? www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 55%
Ano, nemám zájem 2%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 5%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Finanční poradna: V zahraničních e-shopech zásadně plaťte kartou 09. 12. 2018 17:37 - Novinky.cz - Počet nakupujících na zahraničních e-shopech se rok od roku zvyšuje. Většina lidí si to pochvaluje, ovšem ne vždy se takový nákup podaří. Redakce proto ve spolupráci s bankéřkou Marcelou Harvanovou z mBank připravila několik rad a tipů, na co si při nakupování on-line dát pozor. Jedním z pravidel je i platba kartou za objednané zboží.
Finanční poradna: Jak mít svoje dluhy pod kontrolou 30. 11. 2018 21:43 - Novinky.cz - Abyste neskončili v dluhové pasti, je dobré se ve světě úvěrových produktů orientovat. Když se přesto do potíží dostanete, vhodně zvoleným úvěrem můžete splatit méně výhodný a citelně si ulehčit. Výčet úvěrových produktů začíná tím nejméně nápadným, totiž kontokorentem k běžnému účtu. Leckdo jej ve dnech před výplatou na chvíli čerpá a třeba si ani neuvědomuje, že jde o formu půjčky s úročením 15 až 19 procent ročně podle počtu dní, po které je kontokorent čerpán. Dlouhodobě využívat přečerpání účtu je tedy často nevýhodné.
Máte před rozvodem? Tohle si ohlídejte! 21. 11. 2018 16:55 - Novinky.cz - Hlavně, abychom to měli rychle za sebou. Právě to je přání většiny těch, kteří se chtějí rozvést. Co je tedy třeba udělat, aby to opravdu netrvalo moc dlouho a byli jste spokojeni vy i děti? Poradíme vám, na co rozhodně nezapomenout! Základem je domluva obou manželů tak, aby mohl proběhnout takzvaný nesporný rozvod. Ten vyžaduje splnění několika podmínek: že se k návrhu na rozvod připojíte oba, že se dohodnete na úpravě poměrů ve vztahu k dítěti a soud vám tuto dohodu schválí, že se domluvíte na úpravě majetkových poměrů, bydlení a výživného. V takovém případě vám soud žádost schválí poměrně rychle. A to je právě také situace, kdy se zřejmě obejdete bez právníka – anebo si vystačíte jen s konzultací u něj. V případě, že se nedomluvíte, zvažte, zda si ho nenajmout.
Deset mýtů a omylů, které panují kolem vdovských a vdoveckých důchodů 12. 11. 2018 11:09 - Novinky.cz - Stát se vyplácením vdovských či vdoveckých důchodů snaží finančně pomoci ženám i mužům, kteří přišli o svého partnera. Mezi lidmi však stále přetrvává mnoho omylů, které se ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) pokusíme uvést na pravou míru.
Topíte-li se v dluzích, na další půjčku raději zapomeňte 09. 11. 2018 11:20 - Novinky.cz - Do dluhové pasti se člověk propadne raz dva. Stačí nedávat si pozor, kolik utrácíte, a do toho přijde rozbitá lednička nebo nabourané auto. Co dělat, když už máte problém, poradil Martin Podolák z mBank. Na splátkách úvěrů platím víc, než co utáhnu ze svých příjmů. Pomůžete mi, prosím?
O Dušičkách mají notáři napilno, lidé častěji sepisují závěti 05. 11. 2018 20:05 - Novinky.cz - Období kolem Dušiček, kdy si připomínáme své blízké zesnulé, inspiruje podle notářů stále více lidí k tomu, aby uspořádali svůj majetek pro případ smrti, a předešli tak možným sporům mezi pozůstalými. Mnohé notářské kanceláře tak evidují na počátku listopadu zvýšený počet zájemců o sepsání závětí. V posledních letech roste zájem i meziročně.
Kdy smí pronajímatel vstoupit do nemovitosti 03. 11. 2018 08:23 - Novinky.cz - Majitelé bytů a nájemníci často nemají jasno v tom, kdy a za jakých podmínek smí pronajímatel vstoupit do bytu, který pronajímá. Často kvůli tomu dochází ke sporům už jen proto, že proti sobě stojí právo pronajímatele na kontrolu jeho majetku a právo nájemce na ochranu soukromí.
Nemocní rakovinou nejvíce řeší nedostatek peněz. Pojištění si ale sjedná málokdo 25. 10. 2018 09:14 - Novinky.cz - Vážných nemocí se lidé bojí, přičemž největším strašákem je pro ně rakovina. Každý druhý Čech dokonce připouští, že by jí mohl onemocnět. Naprostá většina lidí ale na takovou situaci není finančně připravena, mnozí totiž riziko vážných nemocí podceňují. A právě chybějící finance pak podle psychologů onkologické pacienty stresují nejvíce.
Finanční poradna: Platební kartu nedávejte z ruky, opatrní buďte i na síti 25. 10. 2018 09:11 - Novinky.cz - Získat údaje platební karty a okrást vás o peníze může být překvapivě lehké. Ve spolupráci s odborníkem z mBank Zdeňkem Rysem radíme, na co si dát pozor a jak případný problém řešit. Na co si dát při placení kartou pozor? K tomu, aby se zločinci dostali k vašim penězům, vám platební kartu ani nepotřebují skutečně ukrást – stačí, když jim ji na chvíli půjčíte. Myslím to doslova, nepoctivý obchodník může mít pod pultem ukryté takzvané skimmovací zařízení, kterým si za malý okamžik načte údaje vaší karty.
Důchody 2019: Všichni dostanou výrazně přidáno, rychleji porostou nižší penze 13. 10. 2018 21:46 - Měšec.cz - Důchody od začátku příštího roku výrazně vzrostou. Týká se to všech typů penzí – starobních, invalidních i pozůstalostních. Vláda ANO a ČSSD bleskově prosadila jednu ze svých programových priorit, zvýšení základní výměry důchodů. To kromě jiného znamená, že v procentním vyjádření porostou více nižší důchody. Ukážeme si to na příkladech.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .