SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Tato oblast je realizována za spolupráce s Asociací občanských poraden

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Průvodce rodinnou mediací
Šišková Tatjána (ed.)
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211570.jpg Kniha, která je praktickým úvodem do problematiky rodinné mediace, předkládá zkušenost osmi českých a slovenských mediátorů. V rodinné mediaci nejde jen o rozvody a úpravu péče k dětem, ale i o vztahy mezi sourozenci nebo partnery, o problematiku dědictví, o témata spojená s domácím násilím a o další spory. Téma je ukázáno na velké řadě kazuistik. Pozornost je věnována jednotlivým fázím, postupům a technikám mediace: např. technice přeformulování stížnosti na potřebu nebo hledání způsobu, jak definovat předmět jednání a zajistit vzájemné porozumění. Jedna z kapitol přináší informace o právním rámci rodinné mediace. Nový občanský zákoník zavedl řadu změn a mediaci pokládá za alternativu rodinných soudních sporů. Popsána je také efektivní spolupráce mediátora s oddělením sociálně-právní ochrany dětí. V knize je věnována pozornost i etice v mediaci, jež nebyla v českých nebo slovenských publikacích doposud systematicky zpracována. Publikace tak přináší poznatky o různých těžkostech či dilematech, které může mediátor prožívat.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek? www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 54%
Ano, nemám zájem 2%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 5%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Šmejdi loví i v energetice, za „darovanou“ žárovku chtějí tisíce 17. 08. 2018 21:28 - Novinky.cz - Nepřijímat „dárky“ nebo nikdy neuzavírat smlouvu po telefonu. To jsou dvě z deseti rad Energetického regulačního úřadu (ERÚ) spotřebitelům, jak se bránit před „šmejdy“ v energetice. Jejich aktivita nepolevuje zvláště v době, kdy dodavatelé ohlašují růst cen elektřiny a domácnosti se poohlížejí po tom, zda by změnou dodavatele mohli ušetřit. Pokud však podepíšou narychlo smlouvu s podomním prodejcem, navíc s vidinou dárku zdarma, mohou naopak dosti prodělat.
Půjčky jsou levnější a dostupnější, lidé se ale často zadluží zbytečně 17. 08. 2018 21:26 - Novinky.cz - Úvěry jsou v současné době levnější než v minulosti. Navíc jsou i díky konkurenčnímu boji mezi úvěrovými společnostmi dostupnější. Rychlé vyřízení, akční nabídky či odpuštění několika splátek má pak za následek to, že si mnozí lidé na úvěr pořídí věci, o kterých by jindy ani neuvažovali.
Přehledně: Co dělat při ztrátě řidičáku či krádeži auta 23. 07. 2018 19:07 - Novinky.cz - Na dovolenou vyráží mnoho Čechů autem. Průzkumy ukazují, že letos budou cestovat svým vozem jak po Česku, tak s ním budou vyjíždět do zahraničních destinací. Aby se vaše dovolená obešla bez zbytečných komplikací, přinášíme několik rad a tipů, jak se v situacích, které vás na cestách mohou potkat, zachovat.
Koho a z jakých důvodů můžete vydědit? A musíte přepsat starší vydědění? 09. 07. 2018 21:54 - Měšec.cz - Ne vždy si potomci zaslouží, aby se těšili z majetku, o nějž se přičinili jejich předci. Nezdárného syna nebo dceru a popřípadě i jejich potomky lze z majetkového nástupnictví, tedy dědění vyloučit jednostranným právním jednáním – vyděděním. Jde o váš vlastní právní úkon, ke kterému nikoho dalšího nepotřebujete, sepíšete si jej sami. Pouze v případě např. zdravotního handicapu k němu potřebujete pisatele, svědky nebo notáře a svědky.
Konec školního roku je tady. Jak se studentům mění zdravotní pojištění? 09. 07. 2018 21:48 - Měšec.cz - Konec školního roku se blíží a mnoha současným studentům se změní životní situace. Někteří za sebou mají úspěšně ukončenou vysokou školu a chystají se do práce. Jiní pokračují v dalším vzdělávání například právě formou vysoké školy nebo jazykové školy. Další dělají přijímací zkoušky a ještě neví, jak to dopadne a kam povedou jejich kroky. Přinášíme proto souhrn informací, jak postupovat v konkrétní životní situaci.
Elektronické občanky startují, projděte si průvodce. Jsou povinné a co umí? 09. 07. 2018 21:19 - Měšec.cz - Startuje vydávání elektronických občanských průkazů. Od července můžete občanku pomocí zabudovaného kontaktního čipu spojit s počítačem a mít tak ověřenou identitu pro komunikaci s úřady. Například jednodušší odevzdání daňového přiznání zatím ale nečekejte. Služba startuje s několika základními funkcemi, z domova získáte například výpis z rejstříku trestů. Je to všechno zdarma a jak to bude v praxi fungovat? Projděte si otázky a odpovědi.
dTest: Dovolená na splátky zatíží rodinu i na několik let 09. 07. 2018 21:02 - Novinky.cz - Spotřebitelská poradna dTestu se setkává s řadou případů, kdy lidé nezvládají splácet nevýhodné půjčky, které si vzali kvůli dovoleným. Zástupci dTestu o tom tento týden informovali v tiskové zprávě s varováním, aby se rodiny kvůli dovoleným nezadlužovaly.
Ministerstvo spustilo portál věnovaný exekucím 21. 06. 2018 17:37 - Novinky.cz - Ministerstvo spravedlnosti ve čtvrtek spustilo webové stránky věnované problematice exekucí. Jsou určeny jak dlužníkům, tak jejich věřitelům. Vedle informací o svých právech na webu lidé naleznou například i vzory některých dokumentů. Informovala o tom mluvčí resortu Tereza Schejbalová.
Co všechno musíte udělat, když opouštíte nájemní byt 03. 06. 2018 09:42 - Novinky.cz - Skončí-li vám pronájem bytu, jste povinni majiteli vrátit klíče. V jakém stavu byste ale měli byt odevzdat, je vhodné předem ošetřit v nájemní smlouvě. Zabráníte tak dohadům, zda jste měli byt před odchodem například vymalovat. Praktické je vyhotovit protokol o převzetí bytu i o jeho předání zpět pronajímateli.
Novinka od června: příspěvek na dlouhodobé ošetřování 16. 05. 2018 16:13 - InternetPoradna - Od 1. června 2018 bude nově možné čerpat příspěvek na dlouhodobé ošetřování rodinných příslušníků či členů domácnosti po dobu až 90 dní. Okruh příjemců dlouhodobého ošetřovného se oproti krátkodobému ošetřovnému zároveň rozšíří o další členy rodiny žijící mimo společnou domácnost.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .