SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Tato oblast je realizována za spolupráce s Asociací občanských poraden

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Průvodce rodinnou mediací
Šišková Tatjána (ed.)
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211570.jpg Kniha, která je praktickým úvodem do problematiky rodinné mediace, předkládá zkušenost osmi českých a slovenských mediátorů. V rodinné mediaci nejde jen o rozvody a úpravu péče k dětem, ale i o vztahy mezi sourozenci nebo partnery, o problematiku dědictví, o témata spojená s domácím násilím a o další spory. Téma je ukázáno na velké řadě kazuistik. Pozornost je věnována jednotlivým fázím, postupům a technikám mediace: např. technice přeformulování stížnosti na potřebu nebo hledání způsobu, jak definovat předmět jednání a zajistit vzájemné porozumění. Jedna z kapitol přináší informace o právním rámci rodinné mediace. Nový občanský zákoník zavedl řadu změn a mediaci pokládá za alternativu rodinných soudních sporů. Popsána je také efektivní spolupráce mediátora s oddělením sociálně-právní ochrany dětí. V knize je věnována pozornost i etice v mediaci, jež nebyla v českých nebo slovenských publikacích doposud systematicky zpracována. Publikace tak přináší poznatky o různých těžkostech či dilematech, které může mediátor prožívat.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek? www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 54%
Ano, nemám zájem 2%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 5%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Finanční poradna: Jak se bránit nesprávně nastavené výši záloh za energie 09. 04. 2019 08:18 - Novinky.cz - Za elektřinu a plyn platí domácnosti zálohově, konečnou spotřebu jim pak dodavatelé energií jednou za rok vyúčtují a buď jim vrátí tzv. přeplatky, nebo naopak požadují uhradit tzv. nedoplatky. Výši záloh, respektive postup pro jejich určení udává zákon. Ovšem ne všichni dodavatelé ji stanoví správně.
Kdy musíte pronajímateli nahlásit spolubydlícího 07. 04. 2019 10:55 - Novinky.cz - Majitel bytu nemá právo zakazovat nájemci, aby v pronajatém bytě přijímal návštěvy. Na druhou stranu ale v určitých případech nájemce potřebuje pronajímatelův souhlas, pokud s ním v bytě bude bydlet další osoba. Ve spolupráci se spotřebitelskou organizací dTest přinášíme rady a tipy, jak například rozlišit, kdy se ještě jedná o návštěvu či už o osobu, která v nájemním bytě s nájemcem bydlí, či jaký počet osob bydlících v pronajatém bytě je ještě schůdný.
Změna dodavatele může skončit exekucí 29. 03. 2019 08:37 - Novinky.cz - Někteří lidé si při změně dodavatele energií neuvědomují nebo zapomínají, že musí uhradit i závazky, tedy doplatky či smluvní pokuty vyplývající z původní smlouvy. Pokud tak neučiní, může jim hrozit až exekuce. Počet dluhů domácností za energie se v roce 2018 zvýšil meziročně téměř o 50 procent. Nejde přitom o dluhy za průběžné zálohy, ale o nedoplatky za ukončené smlouvy. Za výrazným nárůstem těchto dluhů je podle odborníků to, že velký počet domácností měnil své dodavatele.
Pozůstalé straší dluhy zemřelých. Co s tím? 29. 03. 2019 08:33 - Novinky.cz - Přibývá dědiců, kteří mají strach z dluhů zemřelých. Neodmítnou-li dědictví jako celek nebo u notáře na začátku řízení neuplatní kouzelnou právní formuli, tzv. výhradu soupisu majetku, tak za dluhy mrtvého platí i svými penězi, jestliže na umoření nestačí to, co po sobě mrtvý nechal. To dříve nebývalo. Zavedl to až nový občanský zákoník.
Nekalé praktiky internetových prodejců a jak se jim bránit 27. 03. 2019 08:23 - Novinky.cz - Alespoň jednou si pořídila nějaké zboží v e-shopu naprostá většina Čechů. Ovšem s tím, jak stoupá počet nákupů, roste i počet stížností na nekalé praktiky některých e-shopů, se kterými se zákazníci obracejí na spotřebitelskou organizaci dTest. Problémy s internetovými obchody zaměstnávají právní poradce a poradkyně dTestu intenzivně už několik let, řeší jich přibližně 1460 měsíčně. Od roku 2011 jich bylo téměř 64 tisíc, v loňském roce pak více než 17,5 tisíce.
Hospodařit s penězi by se děti měly učit ještě před nástupem do školy 22. 03. 2019 08:24 - Novinky.cz - Finanční gramotnost by měla patřit k základnímu vzdělání stejně jako čtení, psaní, počty, nebo základy přírodních a společenských věd. Být finančně gramotný ale znamená mnohem víc než umět si spočítat jednoduchý úrok nebo si vytvářet několikaměsíční finanční rezervu pro případ ztráty zaměstnání. Součástí finanční gramotnosti jsou i disciplína nebo schopnost určit si priority. Základy by přitom měly být dětem vštěpovány ještě před nástupem do první třídy.
Přehledně: Deset mýtů o nájemním bydlení 14. 03. 2019 22:00 - Novinky.cz - Ohledně nájemní smlouvy a nájemního bydlení obecně koluje celá řada mýtů a polopravd. Skutečně může pronajímatel nájemníka beze všeho vyhodit z bytu, jakmile mu skončí nájemní smlouva? Kdo hradí jaké opravy v bytě? A jak je to se psem či jiným domácím mazlíčkem v pronajatém bytě?
Jak řešit s partnerem dluhy, aby vám nepřerostly přes hlavu 21. 02. 2019 20:35 - Novinky.cz - Každé druhé manželství končí rozvodem. Jednou z častých příčin rozpadu manželství jsou dluhy jednoho z partnerů. Bohužel lidé mnohdy ani netuší, jak na tom druhý partner s financemi vlastně je. Finance jsou soukromou věcí každého z nás, tvrdí mnozí. V období kolem Valentýna se slaví také Národní týden manželství. Letos probíhá již 13. ročník. Ovšem v České republice se mnoha manželským párům jejich vztah nevydařil, každý druhý se totiž rozvedl.
Finanční poradna: Jak se pro důchod započítává doba péče 21. 02. 2019 20:30 - Novinky.cz - Každému se může stát, že místo práce bude po určitou dobu pečovat o své nejbližší, jak o děti či rodiče, tak například i o handicapované rodinné příslušníky. Lidé, kteří se do této situace dostanou, často řeší otázku, zda a jaký dopad bude mít tato péče na jejich budoucí důchod.
K reklamaci účtenku nutně nepotřebujete 07. 02. 2019 20:52 - Novinky.cz - Reklamace vady u zboží či služby patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Lidé však často v pravidlech reklamací tápou, nevědí, jak správně postupovat a mnohdy se tak dopouštějí omylů. Plný šuplík účtenek a zrovna ta, kterou pro reklamaci potřebujete, v něm není. Bohužel někteří lidé právě kvůli absenci papírového dokladu o koupi svou cestu za uplatněním práva z vadného plnění vzdají.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .