SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
99 her pro trénink mozku u seniorů
Portmann, Rosemarie
Lidé si rádi hrají v každém věku. A právě v seniorském období může znovuobjevování vlastních hravých a kreativních možností dosáhnout zcela nových kvalit. Schopnosti a vlohy, které v každodenním životě přicházejí zkrátka či s postupujícím věkem ochabují, lze totiž při hře zažívat a rozvíjet zcela novým způsobem. Společné herní aktivity nerozvíjejí pouze tělo a ducha, ale vnášejí do života i radost a vyrovnanost. Kniha předkládá 99 herních nápadů, určených pro skupiny seniorů, které lze realizovat snadno a bez složitých příprav. Témata sahají od seznamovacích her přes logické hádanky a cvičení na koncentraci až po hry podporující tělesnou zdatnost a pohyblivost.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Co nejvíce očekáváte od online psychologické pomoci?
konkrétní radu 34%
podporu a pochopení 17%
kontakt na "vyzkoušeného" odborníka 11%
nic, potřebuji se vypsat 0%
nasměrování 14%
řešení 24%

NOVÉ ODPOVĚDI

smutek; diagnostika deprese; ztráta radosti ze života: Přeji Vám, Sestricko, hezký den, dovolte mi reagovat na Váš dotaz. Zprvu chc...
mezilidské vztahy; důvěra; intimita; komunikace; pomluvy: Dobrý den Emo, z vaší zprávy mohu vidět, že to v životě nemáte jednoduché. As...
úzkostné stavy; komunikace; smysl života; suicidální myšlenky: Dobrý den, děkuji za Vaši důvěru v InternetPoradnu i za Vaše odhodlání řešit s...
rodinné vztahy; partnerské vztahy; nevěra; kontakty: Dobrý den, chápu, že je pro Vás i dceru situace velmi náročná a oceňuji prot...

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Sleva 20% na knihy nakladatelství Portál pic/article/thumb/29670.gif 16. 03. 2018 12:54 - Rychlá Kateřina, Mgr. - 18. března uplyne už 38 let od úmrtí Ericha Fromma. Nakladatelství Portál při této příležitosti vyhlašuje březnový Den D, který bude probíhat už od pátku 16. až do neděle 18. února a vy v těchto dnech budete moci nakoupit na našem e-shopu a v pátek i v knihkupectvích vše kromě e-knih se slevou 20 %...
Na sexuologii končí stále víc dětských pacientů 09. 02. 2018 21:52 - Novinky.cz - Snadná dostupnost pornografických materiálů, poruchy chování nebo i traumatizující zážitky z rodiny. To jsou jedny z hlavních faktorů, které mají za následek stále stoupající počet dětských pacientů na sexuologii. Podle primářky Sexuologického oddělení Fakultní nemocnice Brno a renomované soudní znalkyně Petry Sejbalové navíc přibývá i dětí s poruchou pohlavní identity.
Tloustnutí, padání vlasů i předčasné vrásky. 23. 01. 2018 11:57 - Novinky.cz - Za co všechno může tato zdánlivá banalita? Jste unavení, bez nálady a nic se vám nechce? Býváte často nemocní nebo vás něco bezdůvodně bolí? Dělají se vám vrásky a padají vám vlasy? Možná je za tím chronický stres. Zastavte ho, dokud je čas. Je dokázáno, že dlouhodobý stres poškozuje imunitní systém, a tělo je tudíž náchylnější k různým chorobám, a to i smrtelným: existuje souvislost mezi nadměrným stresem a onkologickými onemocněními. Podle studie čínských vědců z univerzity v Yale se u žen, které prožily velmi traumatizující událost, riziko vzniku rakoviny prsu zvýšilo o více než 60 procent.
Poradna: Nedostatek sebedůvěry v období puberty 23. 01. 2018 11:49 - Novinky.cz - Puberta se u dětí projevuje různými stavy. Zatímco některé přestanou poslouchat rodiče, ignorovat autority, jiné mohou být přecitlivělé a začít se stresovat z věcí, které je do té doby nechaly naprosto v klidu, jako by si děti jednoduše přestaly věřit. Jedná se přitom o zcela přirozený stav, který pravděpodobně sám opět odezní.
Poradna: Když si malá dcera vše vynucuje pláčem a křikem 03. 01. 2018 09:55 - Novinky.cz - Křik a fňukání je často pro děti nejpřirozenější, nejrychlejší a nejúčinnější nástroj, jak dosáhnout svého cíle. Většina rodičů totiž na dětský křik reaguje emočně. Jakmile ale rodič několikrát přistoupí dítěti na jeho hru, obvykle se problém stupňuje.
Sexuoložka Hanka Fifková: Jak se v Česku žije transsexuálním dětem 02. 12. 2017 19:01 - Novinky.cz - Zkuste si představit, co byste dělali, kdyby váš pětiletý syn zničehonic řekl: „Mami, asi jsem holka.“ Ale třeba by to nebylo zničehonic. Nikdy se totiž nechoval jako typický kluk. Asi byste mu řekli, že je to nesmysl. Nebo byste vzali jeho výrok vážně?
Jak se vyrovnat s prvním rozchodem 21. 11. 2017 12:30 - Novinky.cz - První láska bývá nejkrásnější a také nejintenzivnější. O to horší je pak ale rozchod, kdy má člověk pocit, jako by se mu zhroutil celý svět. Tak tomu ale není. Ne nadarmo se říká - co bolí, to přebolí. Poradíme vám, jak zařídit, aby vás rozchod bolel co nejméně.
Nemůžete ráno vstát z postele? Na vině nemusí být jen krátký spánek 10. 11. 2017 13:48 - Novinky.cz - Je naprosto normální, že se vám po prohýřené noci nechce vstávat. Pokud si ale denně dopřáváte sedm až devět hodin ničím nerušeného spánku a ráno se i tak sotva vzbudíte, je něco špatně. Nadměrná ospalost může být příznakem atypické deprese. „Tento druh poruchy nálady je zpravidla těžké identifikovat, protože nezahrnuje klasické příznaky deprese,” říká doktorka Gail Saltzová pro Health. Obvyklé příznaky depresí se totiž projevují jinak. Lidé kromě špatné nálady a skleslosti málo jedí a málo spí, u atypické deprese naopak spí dlouho a jedí až moc.
Skupinová cvičení pomáhají odbourávat stres, tvrdí vědci 09. 11. 2017 11:08 - Novinky.cz - Je pro vás posilovna místem, kde chcete být sami, a skupinová cvičení nemůžete ani cítit? Možná je čas to přehodnotit. Vědci totiž zjistili, že na rozdíl od cvičení sólo působí cvičení ve skupině pozitivně na lidskou psychiku. Snižuje stres a zlepšuje kvalitu života podstatně víc než cvičení samotné.
Jak hádky rodičů ovlivňují dětské chování 05. 09. 2017 09:51 - Novinky.cz - Konflikty jsou součástí každého vztahu, je však třeba řešit je správně, už kvůli dětem. Děti jsou v mnoha ohledech jako houby, nasávají do sebe nejrůznější informace, ale i vzorce chování, které pak utvářejí jejich osobnost. Zatímco konstruktivní hádky, během kterých si rodiče nadále prokazují náklonnost jeden k druhému a ve kterých mají snahu problém řešit, pomáhají být dětem empatičtější a sociálně dovednější v porovnání s vrstevníky, rodičovské hádky se slovní a fyzickou agresí u dětí v pozdějším věku vyvolávají deprese, úzkosti a poruchy chování.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .