SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Školní zralost

co se školou?

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: sto devadesát
číslicemi:
 


06. 01. 2004 23:00: Školní psycholožka ()
Rozhodně si ho nenechávejte doma nebo ve školce další rok! Nejen příliš brzký nástup do školy je nebezpečný, ale také ten zbytečně opožděný. Dítě pak jde do školy většinou čtoucí a píšící, nudí se tam a nenaučí se to nejpodstatnější: tj. tomu, že ve škole se něco soustavného dělá, že k dosažení cíle je nutné vyvinout nějaké úsilí, že stav, kdy všechno umím a jsem hvězda, není trvalý!
Děti, které v první třídě nemají co na práci (číst, psát i počítat umějí), mají veliký handicap do dalších let. Zatímco jejich méně předvybavení spolužáci se v průběhu té první třídy naučily ve škole pracovat, tyto děti mají někdy až do páté třídy pocit, "že to půjde samo" a nejsou pak schopny řešit složitější problémy, které vyžadují soustředěnou práci, námahu a jistou dávku sebezapření.
Nebojte se, že vašeho chlapečka okradete o dětství - to mu ve škole nikdo nevezme, naopak tím předejdete mnoha budoucím problémům.
20. 09. 2003 20:24: Lucka (lucka.pavlikova@centrum.cz)
Zajímaly by mě zkušenosti ostatních rodičů s nástupem jejich drahých ratolestí do školy. Náš syn je narozený v září, je zvídavý, podle vyjádření psycholožky ve vývoji napřed asi o 8-10 měsíců a my s manželem řešíme, zdali je vhodné dát ho do školy v 6 letech se všemi jeho kamarády ze školky, kterým hravě stačí nebo ho nechat ještě jeden rok doma. Pokud jste někdo řešil podobný problém nebo k němu máte cokoliv zajímavého, napište to. Budu velice vděčná. Lucka

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .