SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na jsme@iporadna.cz.

sebepoškozování

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: šestset čtyři
číslicemi:
 


30. 08. 2021 10:36: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den Tery,
je dobře, že pro sebe hledáte pomoc, rozumím tomu, že nemusí být vždy lehké svěřovat se svým nejbližším. Posílám kontakty na organizace, které nabízejí pomoc a prostor se svěřit ve chvílích, kdy člověku není dobře, ty jsou:

Linka bezpečí, www.linkabezpeci.cz
Tel. č.: 116 111, linka je zdarma
E-mail: pomoc@linkabezpeci.cz
Linka nabízí také chat: www.linkabezpeci.cz/sluzby/chatuj-s-nami/ , denně v čase 9-13h a 15-19h.

Modrá linka, www.modralinka.cz, e-mail: help@modralinka,cz
Tel.: 608 902 410, 731 197 477
SKYPE modralinka, je možné volat denně v době: 9:00 - 21:00
Chat: http://chat.modralinka.cz/

Využít můžete také naši E-linku - www.elinka.internetporadna.cz/

Pracovníci na těchto linek Vám také poradí na koho se ve svém okolí můžete obrátit.

Tery, přeji ať najdete někoho s kým budete moci Vaše trápení sdílet a aby Vám bylo co nejdříve lépe.

Andrea Rakušanová, iPoradna
26. 08. 2021 16:29: Tery ()
Dobrý den je mi 14 a začla jsem se řezat. Nemůžu přestat nic nepomáhá a rodičům to říct nechci. Nemám se komu svěřit. Potřebuju pomoc prosím.
28. 05. 2019 20:18: morbus ()
Pro ty, kteří jsou na sebepoškozování závislí a snaží se skončit: pro některé lidi je velice těžké přestat naráz. Někdy je touha ublížit si téměř neovladatelná. Ale mnohem lepší, než se pořezat žiletkou a pak si vyčítat svou slabost a cítit se ještě hůř, je vzít do ruky hrot kružítka nebo redispero (to pero, které se používá na psaní tuší). PŘESVĚDČTE SE, ŽE JE NÁSTROJ ČISTÝ!

Hrotem jednoduše přitlačíte na kůži a počkáte, než pronikne skrz. Ano, pořád si ubližujete, ale je to mnohem lepší, než použití žiletky. Tímto způsobem přesvědčíte svůj mozek, že dostal, co chtěl: vidíte, jak něco ostrého proniká kůží, cítíte mírnou bolest, vidíte krev, endorfiny (hormony štěstí, které je uvolňují i tehdy, kdy si člověk ubližuje; proto se pak cítí uvolněný) se vyplaví. Ranky jsou mnohem menší a snadněji se ošetřují, a v případě, že by se vám chtěl někdo smát za vaše jizvy - tyhle snadno skryjete nebo můžete prohlásit, že jsou to štípance od hmyzu.

Samozřejmě že lepší by bylo naprosto si přestat ubližovat, ale pro některé lidi je to naráz nemožné. Proto uvádím tuhle metodu. Kdyby někdo shledal komentář nějak závadným, ochotně ho smažu. Držím vám všem palce ;)
22. 10. 2018 21:06: Sidi (strasilova.romana@seznam.cz)
Ahoj,mám problém se sebepoškozováním,už asi 4 roky snahám po žiletce... Přestala jsem s tím do dob co pustili mou dříve nejlepší kamarádku z léčebny a znovu mě do toho zatáhla... Je mi skoro 21 a chci s řezáním přestat, ale každý den je pro mě nesnesitelné necítit tu štiplavou bolest když ostří projíždí kůží... Musím přestat jak kvůli sobě tak rodině a kamarádovi o kterého bych kvůli tomu mohla přijít...když se pokusím o přestaní dostaví se mi ,, absťák'' začnou se mi klepat ruce,začnu mlátit do všeho kolem sebe o co se mohu zranit nebo se začnu kousat do rtů, ruk dokud mi neteče krev.... Kdyby se tu našel někdo kdo by mi dokázal poradit jak nejlépe se sebepoškozováním přestat byla bych moc ráda. Před rodinou to tajím jelikož nechci aby se kvůli mě trápili... Potřebuji to zvládnout ,, sama'' abych nemusela rodinu stresovat...
18. 01. 2016 12:30: Naty (natkaschonova@seznam.cz)
Dobrý den :) Mám problém se sebepoškozováním.Asi jako každý kdo sem zabrousil.Jsem na něm doslova závislá.nedokážu si představit jediného půl dne bez něj.Když jsem chtěla přestat tak jsem stres nezvládala.Třepala jsem se, brečela, křičela a do všeho mlátila.Takhle to mám od svých devíti let) je mi 13).Začalo to šikanou a smrtí mé kamarádky....prostě jsem to neunesla.A CHCI PŘESTAT!!!!!!! Neví někdo jak? zkušenosti?
10. 10. 2015 21:55: Anima ()
Já se řežu něco přes rok. Ani nevím proč jsem začala. Jednou jsem to řekla kamarádce, ta mi řekla že je to blbost a ať přestanu, potom už jsme se o tom nebavily. Ani pořádně nevím jestli chci přestat. Říkám si že toho nechám, představa že bych měla sama sobě ublížit se mi hnusí. Pak mi je to najednou jedno a kvůli něčemu se pořežu. A tak je to furt dokola. ☹
20. 07. 2015 22:20: Macinnka ()
S tímhle mi nikdy taky nikdo nepomohl, vlastně ani nevím, jestli je to vůbec možné. Přichází to a odchází v takových vlnách. Jizvy od řezných ran a popálenin mě dost omezují v životě, dodnes když to někdo náhodou vidí, nevím co na dotaz odpovědět. Dnes už jsem alespoň "rozumnější" a volím alespoň jen ta místa, co už se opravdu nikde neodkryjí, takže ruce jsou už jen zahojené jizvy. Držím palce, ať to překonáš
20. 07. 2015 18:48: tynka (OK4ever@seznam.cz)
pořád se řezu nevím co s tím :-( pořád mě rodice tlačí do rozchodu s mím klukem
:'( ja už se malem podřezala žíli když sem je mela viditelne už mam jizvy po celé ruce nevím co mam delat
19. 02. 2013 02:18: tajnůstkářka ()
Ahoj, již delší dobu se řežu (nebudu zde rozebírat důvody), ale v pátek mám jít na periodickou prohlídku do zaměstnání. Problém je, že mám momentálně jen několik dní čerstvé rány na ruce (neuvědomila jsem si to, neměla jsem se tentokrát řezat zrovna na rukou) a doktor se mě jistě bude ptát, od čeho to mám a já nevím, co mu řeknu. Když si občas někdo všimnul, stačilo mi ho pouze odbýt nějakou jednoduchou výmluvou, ale doktorovi asi výmluva na kočku nebo nešikovnost stačit nebude, protože nepochybuji o jeho inteligenci. Prosím, poraďte kdokoli nějakou věrohodnou výmluvu, protože si ještě stále nedovedu představit, že mám někomu absolutně cizímu koho jsem v životě neviděla říct pravdu :(
05. 01. 2012 19:52: M.R. ()
Po mém těžkém dětství začala moje puberta velmi bouřlivě, ubližovala jsem si a jakmile si člověk potřebuje ubližovat, použije k tomu jakékoliv prostředky, nástroje...Bylo to někdy brutální, když te´d na to vzpomínám.
Mám za sebou dlouholetou terapii u skvělého psychologa, je to makačka, ale jde to. Jsem již dnes úplně někde jinde. Našla jsem konečně smysl života, nepokouším se zabíjet ani si už téměř vůbec neubližuji. Naučila jsem se plakat a pojmenovat mnoho bolestivých událostí z mé minulosti.
Chci všechny povzbudit. Vážně to jde!!!
Přeji všem mnoho sil do tohoto boje!!!

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .