SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

sebepoškozování

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: třista devadesát šest
číslicemi:
 


22. 10. 2018 21:06: Sidi (strasilova.romana@seznam.cz)
Ahoj,mám problém se sebepoškozováním,už asi 4 roky snahám po žiletce... Přestala jsem s tím do dob co pustili mou dříve nejlepší kamarádku z léčebny a znovu mě do toho zatáhla... Je mi skoro 21 a chci s řezáním přestat, ale každý den je pro mě nesnesitelné necítit tu štiplavou bolest když ostří projíždí kůží... Musím přestat jak kvůli sobě tak rodině a kamarádovi o kterého bych kvůli tomu mohla přijít...když se pokusím o přestaní dostaví se mi ,, absťák'' začnou se mi klepat ruce,začnu mlátit do všeho kolem sebe o co se mohu zranit nebo se začnu kousat do rtů, ruk dokud mi neteče krev.... Kdyby se tu našel někdo kdo by mi dokázal poradit jak nejlépe se sebepoškozováním přestat byla bych moc ráda. Před rodinou to tajím jelikož nechci aby se kvůli mě trápili... Potřebuji to zvládnout ,, sama'' abych nemusela rodinu stresovat...
18. 01. 2016 12:30: Naty (natkaschonova@seznam.cz)
Dobrý den :) Mám problém se sebepoškozováním.Asi jako každý kdo sem zabrousil.Jsem na něm doslova závislá.nedokážu si představit jediného půl dne bez něj.Když jsem chtěla přestat tak jsem stres nezvládala.Třepala jsem se, brečela, křičela a do všeho mlátila.Takhle to mám od svých devíti let) je mi 13).Začalo to šikanou a smrtí mé kamarádky....prostě jsem to neunesla.A CHCI PŘESTAT!!!!!!! Neví někdo jak? zkušenosti?
10. 10. 2015 21:55: Anima ()
Já se řežu něco přes rok. Ani nevím proč jsem začala. Jednou jsem to řekla kamarádce, ta mi řekla že je to blbost a ať přestanu, potom už jsme se o tom nebavily. Ani pořádně nevím jestli chci přestat. Říkám si že toho nechám, představa že bych měla sama sobě ublížit se mi hnusí. Pak mi je to najednou jedno a kvůli něčemu se pořežu. A tak je to furt dokola. ☹
20. 07. 2015 22:20: Macinnka ()
S tímhle mi nikdy taky nikdo nepomohl, vlastně ani nevím, jestli je to vůbec možné. Přichází to a odchází v takových vlnách. Jizvy od řezných ran a popálenin mě dost omezují v životě, dodnes když to někdo náhodou vidí, nevím co na dotaz odpovědět. Dnes už jsem alespoň "rozumnější" a volím alespoň jen ta místa, co už se opravdu nikde neodkryjí, takže ruce jsou už jen zahojené jizvy. Držím palce, ať to překonáš
20. 07. 2015 18:48: tynka (OK4ever@seznam.cz)
pořád se řezu nevím co s tím :-( pořád mě rodice tlačí do rozchodu s mím klukem
:'( ja už se malem podřezala žíli když sem je mela viditelne už mam jizvy po celé ruce nevím co mam delat
19. 02. 2013 02:18: tajnůstkářka ()
Ahoj, již delší dobu se řežu (nebudu zde rozebírat důvody), ale v pátek mám jít na periodickou prohlídku do zaměstnání. Problém je, že mám momentálně jen několik dní čerstvé rány na ruce (neuvědomila jsem si to, neměla jsem se tentokrát řezat zrovna na rukou) a doktor se mě jistě bude ptát, od čeho to mám a já nevím, co mu řeknu. Když si občas někdo všimnul, stačilo mi ho pouze odbýt nějakou jednoduchou výmluvou, ale doktorovi asi výmluva na kočku nebo nešikovnost stačit nebude, protože nepochybuji o jeho inteligenci. Prosím, poraďte kdokoli nějakou věrohodnou výmluvu, protože si ještě stále nedovedu představit, že mám někomu absolutně cizímu koho jsem v životě neviděla říct pravdu :(
05. 01. 2012 19:52: M.R. ()
Po mém těžkém dětství začala moje puberta velmi bouřlivě, ubližovala jsem si a jakmile si člověk potřebuje ubližovat, použije k tomu jakékoliv prostředky, nástroje...Bylo to někdy brutální, když te´d na to vzpomínám.
Mám za sebou dlouholetou terapii u skvělého psychologa, je to makačka, ale jde to. Jsem již dnes úplně někde jinde. Našla jsem konečně smysl života, nepokouším se zabíjet ani si už téměř vůbec neubližuji. Naučila jsem se plakat a pojmenovat mnoho bolestivých událostí z mé minulosti.
Chci všechny povzbudit. Vážně to jde!!!
Přeji všem mnoho sil do tohoto boje!!!
08. 07. 2011 14:09: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den loupalko,
děkujeme za důvěru. Je moc dobře, že hledáte pomoc a že chcete se sebepoškozováním přestat. Sekce Diskuse slouží k volné výměně názorů mezi návštěvníky stránek. Proto, aby Vám odpověděl odborník, by bylo dobré zadat dotaz v sekci "zadat dotaz". Můžete nám také napsat na email odkud jste a my Váš dotaz zařadíme.

Nevím zda jste o tom zkoušela už s někým mluvit a sdílet to. Často to může pomoci, protože na některé věci by člověk neměl být sám. Při problémech se sebepoškozováním je dobré navštivit odborníka, např. psychologa nebo psychiatra, který Vám poskytne čas, prostor i podporu pro vyjádřeni všeho co Vás trápí a může spolu s Vámi hledat možnosti jak situace v nichž se to stává řešit a co dělat, aby Vám bylo lépe. Nebudete na to sama.

Je možné zavolat na anonymní linku důvěry nebo na Krizové centrum, kde se můžete svěřit také. Pracovník Vám poradí, kam se ve svém okolí můžete obrátit. Kontakty najdete na stránkách: www.capld.cz/show.php?sk=9.

Přeji Vám, aby se podařilo najít někoho s kým o tom budete moci mluvit a kdo Vám pomůže.

S pozdravem, Andrea Rakušanová
07. 07. 2011 22:17: loupalka (loupalka@email.cz)
Dobrý den,
mám problém se sebepoškozováním už asi rok a nevím jak přestat. Začala jsem z důvodů problémů doma a rozchodem s přítelem. I přesto, že jsem jsi našla někoho jiného a snažím se,ale nemůžu přestat. Poraďte mi chci už bez toho žít.
16. 04. 2011 13:01: Terii ()
chlloe: je to asi dva roky zpátky, když jsem se často řezala... bylo to hlavně v zimě, později se mi ulevilo a rozhodla jsem se, že s tím chci skončit... Člověk prostě musí chtít, najednou ucítíš že to takhle dál nechceš. Začala jsem chodit k psycholožce, i k psychiatričce, párkrát při slabých chvilkách jsem to udělala znovu... Už je to však rok, co beru antidepresiva a antipsychotika a momentálně se mám od té doby asi nejlíp, je mi vážně dobře, mám koníčky a zájmy, ve škole je to lepší, jsem mnohem méně nervózní... Některé jizvy mi zůstaly, je mi to trochu líto, ale co se dá dělat. Zkus odbornou pomoc. Možná se z toho dostaneš mnohem rychleji než kdybys bojovala sama. Držím palce :)

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .