SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Přehled článků v tématu

Tipněte si, za kolik uběhnou hluchoslepí sportovci ve štafetě půlmaraton! pic/article/thumb/28421.jpg 03. 04. 2014 13:51 - Jelínková Zdeňka - Milí naši příznivci a fandové, už tuto sobotu můžete přijít fandit našim borcům, třem hluchoslepým a jednomu nevidomému běžci, kteří poběží se svými traséry za LORM ve štafetě pražský půlmaraton. Start je ve 12.00 na Palachově náměstí na Praze 1. Navíc si však můžete tipnout, za jaký čas naše štafeta půlmaraton dá! Kdo se svým tipem nejvíce přiblíží cílovému času, vyhraje od nás krásné bílé triko s červeným pruhovaným srdcem a podpisy od všech našich sportovců.
Hluchoslepí poběží v sobotu půlmaraton a podpoří tak LORM! pic/article/thumb/28419.jpg 03. 04. 2014 13:50 - Jelínková Zdeňka - Čtyřiatřicetiletý masér Vašek z Opavy, aktivní důchodce a nadšený včelař Milan z Českých Budějovic, pětatřicetiletý David, který je vedoucím hudebního oddělení v Karlínském Spektru a krásná osmadvacetiletá lektorka keramiky Lenka ze Žižkova. Co ti všichni mají společného? Kromě zrakového a sluchového postižení je spojuje zájem podpořit aktivně organizaci, která jim mnoho let pomáhá, LORM – Společnost pro hluchoslepé. Ptáte se jak? Už několik měsíců se každý po svém připravují na pražský půlmaraton, který poběží už tuto sobotu 5. dubna ve štafetě. Tři hluchoslepí a jeden nevidomý sportovec se však nevydají na běžeckou trať centrem Prahy samotní, každý poběží se svým trasérem/trasérkou.
LORM hledá sociálního pracovníka pro osoby s hluchoslepotou do Prahy 06. 03. 2014 17:42 - Jelínková Zdeňka - Občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé hledá kolegyni/kolegu pro terénní sociální práci s osobami s hluchoslepotou při Poradenském centru Praha. Podmínkou je vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání v oborech speciální pedagogika/sociální práce nebo příbuzném oboru, výhodou praktické zkušenosti se zrakově či sluchově handicapovanými.
Znakový jazyk se můžete učit i s pomocí mobilu 27. 01. 2014 14:31 - Helpnet.cz - "Znakujte s námi" se jmenuje aplikace pro chytré telefony typu Android, která uživatelům nabízí materiál pro výuku českého znakového jazyka. Skládá se ze tří částí: slovníku, výukové sekce a kvízů, v nichž si mohou uživatelé procvičit nabyté znalosti.
LORM hledá sociálního pracovníka pro hluchoslepé do Liberce 20. 01. 2014 14:55 - Jelínková Zdeňka - Občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé hledá kolegyni/kolegu pro terénní sociální práci s osobami s hluchoslepotou při Poradenském centru Liberec. Zákonnou podmínkou je vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání v oborech speciální pedagogika/sociální práce nebo příbuzném oboru, praxe a zkušenosti z práce se zrakově či sluchově handicapovanými výhodou.
Terénní sociální pracovník pro hluchoslepé do Prahy 20. 11. 2013 17:27 - Jelínková Zdeňka - Občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé hledá kolegyni/kolegu pro terénní sociální práci s osobami s hluchoslepotou při Poradenském centru Praha. Podmínkou je vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání v oborech speciální pedagogika/sociální práce nebo příbuzném oboru, praxe a zkušenosti z práce se zrakově či sluchově handicapovanými výhodou.
Na letošní Lormolympiádě si většinu medailí rozdělili tři hluchoslepí borci! pic/article/thumb/27588.jpg 23. 09. 2013 14:49 - Jelínková Zdeňka - Dvacet pět hluchoslepých sportovců bojovalo o víkendu ve Vyškově na 4. ročníku Lormolympiády. Největší počet medailí v sedmi atletických disciplínách opět vybojoval hluchoslepý Milan Koklar z Českých Budějovic, celkem si domů odvážel 4 zlaté a 3 stříbrné medaile. Velkým překvapením a černým koněm letošní Lormolympiády však byl Ladislav Holba z Ostravy, který se soutěže zúčastnil poprvé a celkem vybojoval 3 zlaté medaile a 4 stříbrné. Třetím favoritem byl Václav Fišer z Opavy, který 4x uspěl na třetím místě. Dvě stříbrné medaile si ve smíšených disciplínách vybojovaly i ženy – Božena Valenová za skok místa a Lenka Křepinská v disciplíně sedy – lehy. Jiří Schneider z Plzně již počtvrté obhájil své prvenství v šachovém turnaji. Celkem se v neděli během slavnostního ceremoniálu rozdalo 24 medailí, letos nově byli hodnotnými cenami oceněni i sportovci, kteří uspěli na 4. „bramborovém“ místě. Celostátní sportovní soutěž osob se zrakovým a sluchovým postižením různého stupně pořádalo občanské sdružení LORM. S ohledem na studené a podmračené počasí se sportovalo v tělocvičně základní školy Letní pole ve Vyškově.
Varhany u sv. Václava na Smíchově se opět rozezní ve prospěch hluchoslepých pic/article/thumb/27563.jpg 17. 09. 2013 17:22 - Jelínková Zdeňka - Malou jazzovou mší při svíčkách v kostele sv. Václava na Smíchově se rozhodli organizátoři Svatováclavských slavností již podruhé podpořit hluchoslepé klienty ze sdružení LORM. V rámci 22. ročníku festivalu duchovní hudby se v úterý 24. září 2013 od 19.30 na náměstí 14. října na Praze 5 koná benefiční koncert A Little Jazz Mass, jehož výtěžek věnují organizátoři festivalu občanskému sdružení LORM – Společnosti pro hluchoslepé.
Hluchoslepí sportovci poměří své síly na Lormolympiádě ve Vyškově! pic/article/thumb/27546.jpg 17. 09. 2013 08:46 - Jelínková Zdeňka - Praha,17. 9. 2013: O nadcházejícím prodlouženém víkendu se sjedou na Moravě hluchoslepí borci, aby si zasoutěžili a pobavili se na Lormolympiádě. Od 19. do 22. září 2013 pořádá sdružení LORM v hotelu Dukla ve Vyškově již čtvrtý ročník celostátní sportovní soutěže pro hluchoslepé. Letos se do Lormolympiády přihlásilo dvacet šest zájemců, kteří budou v sobotu 22. září dopoledne soutěžit o medaile na atletickém oválu v areálu Základní školy Vyškov – Letní pole, a to hned v sedmi disciplínách: běhu na 50 metrů s trasérem, hodu diskem, vrhu koulí, hodu granátem, skoku do dálky z místa, hodu oštěpem a vytrvalostním běhu s trasérem. Tradiční osmou disciplínou je hra v šachy. V případě deště proběhne Lormolympiáda ve školní tělocvičně v přizpůsobených disciplínách. Účastníci se mohou těšit na bohatý kulturní a společenský program.
Hluchoslepí sportovci již trénují na 4. ročník Lormolympiády! pic/article/thumb/27531.jpg 11. 09. 2013 13:13 - Jelínková Zdeňka - Přesně sedm zlatých medailí vybojoval hluchoslepý Milan Koklar z Českých Budějovic na předchozím 3. ročníku Lormolympiády v roce 2011. Najde hluchoslepý borec z jižních Čech na letošním čtvrtém ročníku soupeře? V polovině září se do Vyškova na Moravu sjedou hluchoslepí sportovci z celé republiky, aby si zasoutěžili a poměřili své síly na celostátní soutěži.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .