SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Žena v polární noci, e-kniha
Podtitul: Rok na Špicberkách
Ritter, Christiane
„Všeho nech a přijeď za mnou!“ Právě tohle napsal své mladé ženě její manžel, který se v té době živil jako lovec kožešin na Západním Špicberku. A Christiane, vzdělaná mladá umělkyně ze zámožné rodiny, skutečně opustila klidný život u rodičů i malou dcerku a vydala se na nehostinný Sever. Příběh vznikl ve čtyřicátých letech dvacátého století. Autorka své zážitky popisuje s neobyčejným pragmatismem a humorem, který tu a tam připomene slavnou knihu Vejce a já. Christiane, jako správná hospodyňka vybavená například sušenou petrželkou do polévky, připluje na Špicberky. Po počátečním šoku při spatření dřevěné chýše potřené dehtem, kterou jí manžel připravil spolu s mladým Norem, který dvojici pomáhá a má jim během polární noci dělat společnost, zjišťuje, že téměř jediným zdrojem potravy a vitaminů pro ně bude tulení maso. Poté co se mladé ženě podaří polidštit a zútulnit staromládeneckou domácnost, začne vnímat ohromující krásu a sílu severské přírody a oceňovat samotu poskytující možnost hluboké kontemplace. Později se dokáže nadchnout i nádherou půl roku trvající polární noci, popisuje různé zajímavé aspekty existence v severských podmínkách a životy obyvatel Špicberků a s odhodlaností sobě vlastní se přenáší přes drsné stránky života na Severu. Příjemné, vtipné čtení, psané stále živým jazykem, které poutavě zachycuje dobové reálie a v Německu se dočkalo již šestnácti vydání.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 41%
Ano, nemám zájem 6%
Ne, ale přihlásím se 43%
Ne, nemám zájem 10%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Informace o očkování proti COVID-19 pro neslyšící 06. 04. 2021 09:55 - InternetPoradna.cz - Alfabet.cz - Pandemie virového onemocnění COVID-19 je stále aktuální. Nicméně očkování proti této nemoci již začalo. Rádi bychom vás informovali o tom, že Ministerstvo zdravotnictví připravilo na svém YouTube kanálu sérii videí v českém znakovém jazyce.
Je důležité vnímat to i pozitivně 15. 03. 2021 11:24 - InternetPoradna.cz - idětský sluch.cz - V naší rodině se před lety objevilo sluchové postižení. Náš vnuk Matýsek má od osmi měsíců sluchadla na obou uších, vadu má progresivní a její původ je genetický.
Tichý svět připomíná Den mateřského jazyka a Den sluchu 19. 02. 2021 16:59 - Helpnet.cz - Mezinárodní den mateřského jazyka je svátek, který připadá na 21. únor. Zavedla ho organizace UNESCO v roce 1999 jako připomínku toho, že na světě existuje něco mezi šesti a sedmi tisíci jazyky. Mezi nimi se objevuje také český znakový jazyk...
Videoklipy nejen pro neslyšící diváky 28. 01. 2021 14:19 - InternetPoradna.cz - TamTam.cz - Skupina Hands Dance natočila 7 nových videoklipů písní českých i zahraničních interpretů tlumočených do českého znakového jazyka.
V době pandemie koronaviru pomáhají neslyšícím v Brně tlumočníci i poradci 06. 01. 2021 10:36 - InternetPoradna.cz - Brněnský deník.cz - Pro neslyšící může být běžná komunikace se slyšícím světem větší či menší překážkou. V době covidové, kdy mají ztíženou možnost odezírání a na všechny působí izolace a osamělost, je vše ale ještě o mnoho těžší. Tichý svět nabízí své služby a podporu lidem se sluchovým postižením na pobočkách v deseti krajích.
Výjimka z povinného nošení roušek 23. 11. 2020 10:31 - InternetPoradna.cz - TamTam.cz - Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádné opatření ohledně nošení roušek. Žáci a studenti se sluchovým postižením mohou využít výjimku z tohoto opatření.
Národní muzeum pro neslyšící 29. 09. 2020 10:50 - InternetPoradna.cz - TamTam.cz - Národní muzeum spustilo na svém webu sekci Národní muzeum bez bariér. Další novinkou jsou pravidelné měsíční komentované prohlídky Historické budovy v českém znakovém jazyce. Na webu Národního muzea v sekci Národní muzeum bez bariér naleznou..
Sluch je druhý nejdůležitější smysl,nepodceňujte varovné signály při jeho ztrátě 05. 07. 2019 10:06 - Novinky.cz - Dokážete si představit, že byste už nikdy neslyšeli hlas někoho, koho máte rádi, nemohli se zaposlouchat do zvuků oblíbené hudby nebo šli kolem řeky a nemohli jste si užít její uklidňující šplouchání? Sluch je po zraku právem označován za druhý nejdůležitější smysl. Kromě vnímání různých zvuků a zvukových signálů nám umožňuje se dorozumívat. „Pochvala, povzbuzení a pohlazení slovem je základ každého vztahu,“ říká Petr Křenek, privátní klinický psycholog z Mostu.
Veřejná správa a přístupnost informací osobám se sluchovým postižením 30. 08. 2016 14:28 - InternetPoradna.cz - Autor: Zbyněk Vočka, Krajský úřad Olomouckého kraje, odbor sociálních věcí, a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého, Ústav speciálně pedagogických studií Veřejná správa a přístupnost informací osobám se sluchovým postižením
Křest knihy Dítě se sluchovým postižením v MŠ a ZŠ pic/article/thumb/29478.jpg 20. 11. 2015 14:50 - InternetPoradna.cz - Pokud Vás zaujala kniha z našeho úvodníku v sekci Sluchové postižení, nenechte si ujít setkání s autorkou, na které Vás srdečně zvou nakladatelství Portál a Tichá kavárna, a to 25. listopadu v 17 hodin v Tiché kavárně. Více v přiložené pozvánce.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .