SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Máme velkou radost, že nás i letos Rožnov pod Radhoštěm - město přizvalo ke spolupráci při tradičním Jarmarku neziskových organizací v sociální oblasti. Jako obvykle se tam potkáte s kolegyněmi z iPoradny Katkou a Helou, které už se moc těší jak na pohodovou atmosféru, která na této akci vládne, tak samozřejmě na Vás...! Letos Vás čeká i něco nového a zajímavého pro Vaše mozkové závity... :-) Tak co říkáte, stavíte se? ;-) Už ve středu 4. září 2019 Vás od 12 hodin čekáme na rožnovském náměstí...

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 42%
Ano, nemám zájem 6%
Ne, ale přihlásím se 42%
Ne, nemám zájem 10%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Akreditovaný kurz „Osobní asistent pro hluchoslepé a zrakově postižené" 13. 04. 2012 17:20 - Jelínková Zdeňka - o.s. LORM – Společnost pro hluchoslepé pořádá na podzim tohoto roku další běh akreditovaného kurzu pro pracovníky v sociálních službách „Osobní asistent pro hluchoslepé a zrakově postižené“ Kurz bude probíhat v Poradenském centru o. s. LORM Praha formou týdenních výukových bloků od září do prosince 2012 v rozsahu 190 hodin, z toho 40 hodin bude představovat praxe. Kurz byl akreditován MPSV ve vzdělávacím programu v rámci kvalifikačních kurzů pro pracovníky v sociálních službách dle §117a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a § 37 vyhlášky č. 505/2006 Sb.
Vyšel nový GONG pic/article/thumb/25238.jpg 13. 04. 2012 11:18 - Helpnet.cz - Čtvrtletník nabízí 64 stran zajímavých informací ze světa sluchově postižených. Mimo jiné se dozvíte, co si myslí neslyšící řidiči – zda měli problém se získáním řidičského průkazu nebo zda se kvůli sluchu někdy dostali na silnici do nepříjemné situace.
I my chceme pracovat pic/article/thumb/25222.jpg 06. 04. 2012 13:39 - Helpnet.cz - Projekt Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR zaměřený na podporu pracovního uplatnění osob se sluchovým postižením nabízí účast v různých vzdělávacích kurzech. Všechny kurzy jsou zdarma a budou tlumočeny do ZJ nebo bude zajištěn simultánní přepis (podl
Průzkum využívání chytrých mobilních zařízení a internetu osobami se sluchovým p 22. 03. 2012 11:34 - Helpnet.cz - Online přepis může výrazným způsobem zefektivnit a zrovnoprávnit komunikaci neslyšících osob se slyšící většinou a předcházet tak opakovaným dotazům a nedorozuměním. Ideálním zařízením pro online přepis jsou tablety, které kombinují kvalitní mikrofon pro snímání hlasu a velký displej pro zobrazení přepisu. Aby však mohl online přepis spolehlivě fungovat, vyžaduje kvalitní připojení k internetu. V současnosti nejsou k dispozici žádné statistiky používání mobilního internetu sluchově postiženými osobami. Z tohoto důvodu připravili realizátoři projektu eScribe krátkou anketu mapující využívání mobilního internetu a chytrých mobilních zařízení osobami se sluchovým postižením.
Mezinárodní konference ukázala cesty v zaměstnávání neslyšících pic/article/thumb/25062.jpg 07. 03. 2012 10:32 - Helpnet.cz - Za účasti zahraničních přednášejících proběhla pod záštitou primátora hlavního města Prahy ve dnech 1. a 2. března v Praze konference Tranzitní program pro neslyšící v ČR. Tranzitní program umožňuje neslyšícím studentům seznámit se již v průběhu studia s budoucím zaměstnavatelem, připravit a ověřit podmínky budoucího pracovního poměru a získat praxi přímo na budoucím pracovišti.
Mládežnická výměna „Together Against Barriers“ spojuje slyšící a nes pic/article/thumb/25046.jpg 05. 03. 2012 09:41 - Helpnet.cz - Celkem 30 mladých lidí - slyšících i neslyšících - z České republiky, Estonska, Portugalska, Řecka, Francie a Itálie se od 27. února do 6. března účastní v Kojetíně na Přerovsku projektu "Together Against Barriers". Mládežnickou výměnu pořádá občanské sdružení Together Czech Republic.
Konference INSPO letos s mezinárodní účastí 13. 02. 2012 11:58 - Helpnet.cz - Konferenci pořádá spolu s BMI sdružením Křižovatka.cz. Generálním partnerem je Telefónica Czech Republic, partnerem AutoCont CZ a Konto Bariéry. Tentokrát bude odpolední jednání rozděleno stejně jako v posledních letech do tří sekcí. První se tradičně zaměří na přístupnost webu (ale i pomůcek), druhá na využití informačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením (a také na sociální podnikání) a třetí na informační a komunikační technologie (ICT) pro neslyšící uživatele.
Hluchoslepí mohou přihlásit svá díla do umělecké soutěže o Cenu Hieronyma Lorma pic/article/thumb/24874.jpg 02. 02. 2012 17:21 - Jelínková Zdeňka - Občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé vyhlašuje 4. ročník Ceny Hieronyma Lorma. Do umělecké soutěže mohou své povídky, básně nebo výtvarná díla přihlásit všechny tvůrčí osobnosti z řad hluchoslepých. Tentokrát se bude soutěžit na téma „Umění dávat a brát“ v kategorii literární a výtvarné. V rámci literární sekce mohou hluchoslepí autoři zaslat své příspěvky do dvou podkategorií – próza a poezie. Oblast výtvarná je otevřená všem technikám, stylům a materiálům. Přihlášky spolu s uměleckými díly mohou hluchoslepí autoři zasílat do 15. srpna 2012 na adresu o.s. LORM, Zborovská 62, 150 00 Praha 5.
Tichá kavárna: Dvanáct hereček se svléklo kvůli podpoře neziskového projektu pic/article/thumb/24387.jpg 11. 11. 2011 10:28 - Helpnet.cz - Dvanáct úspěšných českých hereček se stalo tváří kalendáře na podporu Tiché kavárny, kterou v Praze – Ládví otevřela 11. listopadu 2011 nezisková organizace 365, o.p.s. ve spolupráci s APPN, o.s. (Agenturou pro neslyšící). Dvanáct originálních fotografií, které ztvárňují pojem ticho ve znakovém jazyce, pomůže prezentovat vznik projektu sociálního podnikání, který poskytne zaměstnání neslyšícím. Jedná se o první pražskou kavárnu, kde budou obsluhovat neslyšící.
Ohluchlí a těžce nedoslýchaví lidé vnímají postoj státu jako diskriminaci pic/article/thumb/24259.jpg 18. 10. 2011 08:48 - Helpnet.cz - Stát diskriminuje početnou skupinu osob se sluchovým postižením. Uvedli to na dnešní tiskové konferenci v Praze představitelé Centra zprostředkování simultánního přepisu České unie neslyšících. Tato organizace jako jediná v ČR začala zajišťovat přepisy mluvené řeči, dosud jich uskutečnila zejména díky podpoře Nadace Vodafone již více než 320, avšak nyní je tato nová sociální služba významně ohrožena.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .