SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na jsme@iporadna.cz.

jak privolat pomoc pri ohrozeni zivota

mam problem, ochrnuly mi hlasivkove nervy i kdyz tento problem nepusobi pro bezneho ctenace prilis zavazne, zavazny je. Pri uplnem ochrnuti obou hlasivek se totiz zuží dychaci prostor a zacnu se dusit. Protoze ziju sama potrebovala bych radu jak to resi

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: devětset třicet jedna
číslicemi:
 


26. 08. 2006 12:29: Zdeněk (vaculikzdenek@seznam.cz)
Prodám CTS/centrální tísňový signál/ se záložním zdrojem.Jedná se o přístroj připojený na pevnou tel.linku a zapojenou na policii a lékaře-ovládá se v nouzi stisknutím dálkového ovladače-cena:2.500,-korun/Za službu se neplatí-stačí potvrzení lékaře/.
20. 08. 2002 12:46: Eva A. (alev@seznam.cz)
obraťte se e-mailem na adresu larynx@quick.cz p.Svobodová
16. 08. 2002 12:18: Jirina Sprurna (Lyka@seznam.cz)
Vazeni pratele,
mam-li byt uprimna ponekud me stve, ze spolecnost zjevne s existenci nekoho takoveho jako ja zjevne nepocita. Beru-li to z tohoto uhlu, je celkem zakonite, ze se v tomhle Kocourkove ani nedomluvim, mezi neslysici nepatrim a nemohou mi byt ani poskytnuty jejich pomucky, ani pres hematoonkologicke onemocneni a artritidu nemam ZTP, protoze nikomu neni jasne, k cemu bych ji mohla potrebovat.
Skutecne neexistuje organizace pro pacienty se ztratou hlasu? Vzdyt nas mzusi byt nekolik tisic: lide po operacich, urazech, mrtvicich atd. Nerikejte mi, ze jsem jedina, kdo zije sam se ztratou hlasu.
Mam-li byt uprimna serfovani po internetu ve snaze najit treba tracheostomiky apod, je dokonale na nic, protoze i kdyz kdysi existovali, jaksi neobhajili pro dalsi existenci prostredky, ktere jim byli odnaty ve prospech nejake uzitecnejsi akce, kuprikladu nakupu nadzvukovych stihacek.
Doufam, ze uz to mmam sned opravdu za par, protoze rict, ze je to frustrujici je eufemizmus. Jirina
24. 07. 2002 14:59: Rakušanova Adrea, Bc.,DiS. (andrea.rybarova@internetporadna.cz)
Milá Jiřino,
diskusní skupiny na těchto stránkách nejsou moderovány. Abych mohla Váš dotaz poslat některému z odborných redaktorů, zadejte jej prosím v sekci "zadat dotaz". Nemáme sice v redakční skupině lékaře, který by odpověděl na danou problematiku, nicméně pokusím se dotaz přeposlat někomu z oblasti sluchovému postižení. Omlouvám se za pozdní reakci, ale byla jsem mimo zaměstnání. Děkuji.
S pěkným pozdravem,
Andrea Rakušanová, operátorka
23. 07. 2002 12:03: Jirina (Lyka@seznam.cz)
Patrne skutecne plati: zeptej se a odpovez si sam, takze po asi triceti dotazech jsem (sama) prisla na toto reseni: Nechala jsem si nahrat volani o pomoc na magnetofon a v pripade nutnosti ho pustim RZP. Druha moznost je cislo pro pomoc neslysicim:0800142142, volat opakovane, pokud budu mit stesti nekdo prijede nezu natahnu brka. Pokud ne: o jednu ID mene.
Rada bych zmapovala cesty, ktere nikam nevedly:Linka Senior: alarm za 3200 (mate na to nekdo? Ja teda ne), Svaz invalidu: maji trvale pusteny zaznamnik. Socialni pracovnice: odkazaly me na linku Senior, Svaz neslysicich-zaznamnik-na e-mail-zadna reakce, Svaz duchodcu: vubec nepochopili o co jde, system Areion: podle meho zamestnava urednice, ktere zaznamenavaji naprosto iluziorni praci, magistrat mesta: nepochopili o co jde. rekla bych, ze z meho hlediska, kdyby vsechny tyto instituce neexistovaly, nic se nedeje. Vcetne tohoto chatu. Zdravi Jirina
17. 07. 2002 11:50: Jirina (Lyka@seznam.cz)
Prosim, velice nutne potrebuji radu, jak uz jsem psala, ochrnuly mi hlasivky, lekar me varoval, ze pokud dojde k uplnemu ochrnuti obou hlasivek, zuzi se dychaci prostor a zacnu se dusit. Chapu, ze vetsinu z Vas napada, ze bych si mohla privolat pohotovost. To zajiste ano, ale uz ted nemuhu skoro mluvit a pochybuji, ze uplne ochrnuti hlasivek tento stav nejak vylepsi. Existuje system CTS, kde je napojeni na system automaticke, jenze to pro mne nepripada v uvahu, protoze stoji pres tri tisice. Ziji s ID, toto zarizeni nelze pujcit, protoze je to pry nadstandard. Nevim tedy, jak svou situaci resit, vim, ze pro stare lidi je moznost zapujceni jakehosi alarmu, ale nemam tuseni, kde ziskat blizsi informace. Je mi 40 let, jsem nemocna, v ID a osamela, nic z toho jsem si nezavinila sama, copak tato situace skutecne nema resini? Zatim jsem schopna si vetsinu veci zaridit sama, ale nevim jak dlouho to jeste budu zvladat.Diky za kazdou radu. Jirina

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .