SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Budovy bez bariér
Šestáková Irena, Lupač Pavel
Bezbariérové prostředí slouží všem lidem ve všech situacích a etapách života, nejen vozíčkářům, jak by se na první pohled mohlo zdát. Osobám s kočárkem, starším osobám, lidem po úrazu, dlouhodobě nemocným, osobám se sluchovým a zrakovým postižením, těm všem je třeba umožnit větší sociální integraci, nezávislý pohyb a způsob života.
www.grada.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 40%
Ano, nemám zájem 8%
Ne, ale přihlásím se 40%
Ne, nemám zájem 13%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

krátkozrakost - jak s ní žít: Dobrý den chtěl jsem se zeptat jsem profesionální řidič a začal se mi v poslední...
jak komunikovat postiženými pacinty či už jde o zrakové,sluchové,telesné alebo m: ...
diplomová práce - zrakově postižení: ráda pomůžu jsem jedná s postižených.Mé postižení vzniklo v důsledku operace ast...
pozname se pres icq: ahoj vsem rada se svama spojim kteri by mely zajem poznat noveho cloveka jsem ma...

Nové články

Na konferenci INSPO 2015 o přístupnosti nejen webu 15. 01. 2015 08:55 - Helpnet.cz - Ihned po zveřejnění programu a spuštění registrace na konferenci INSPO, která se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha, se přihlásilo prvních 40 účastníků. A na webu Poslepu.cz, na kterém se Radek Pavlíček zabývá přístupností webových stránek a asistivními technologiemi pro handicapované uživatele, se objevila pozvánka na konferenci s popisem přednášek, které zazní v sekci věnované přístupnosti a kterou bude moderovat právě Radek.
Nové webové stránky pro nevidomé turisty pic/article/thumb/29038.jpg 18. 11. 2014 09:03 - InternetPoradna - U příležitosti Mezinárodního dne nevidomých pražská cestovní agentura Accessible Prague připravila nového průvodce památkami České republiky pro nevidomé návštěvníky. Na adrese www.touchableprague.com na jednom místě přehledně soustředila informace o českých památkách, které nabízí prohlídky a speciální služby nevidomým z Čech i zahraničí.
Dabing (nejen) pro nevidomé může vzniknout díky crowdfundingu 14. 11. 2014 10:21 - Helpnet.cz - Nadační fond PRiorita chce prostřednictvím crowdfundingové kampaně získat finance na realizaci dabingu pro nevidomé pro film Frank, který distribuuje Asociace českých filmových klubů (AČFK). Akce byla spuštěna v pondělí 3. listopadu na portálu HitHit.cz a bude trvat 45 dní.
13. LISTOPAD - DEN NEVIDOMÝCH pic/article/thumb/29029.jpg 13. 11. 2014 11:23 - InternetPoradna - Den nevidomých připadá každoročně na 13. listopad. Jde o ryze český vynález, ale postupně se připojily i další země. Připomínáme si den, kdy se narodil Francouz Valentin Haüy (1745-1822), zakladatel systematického vzdělávání nevidomých. Haüy (čti Áj) vstoupil do historie jako zakladatel prvního vzdělávacího a výchovného zařízení pro nevidomé v Paříži (1784). Již od studentských let se zajímal o problémy pařížské chudiny. Nejvíc ho upoutaly podmínky nevidomých, kteří tehdy přežívali odkázáni na dobročinnost. V jeho době málokoho napadlo, že by mohli i pracovat. S výchovou a vzděláváním začal Haüy u nevidomého Françoise Lesueura. Haüye zvláště upoutala jeho dovednost hmatem rychle rozeznat jednotlivé mince.
Jak to, že nevidomý přijde do práce v ponožkách stejné barvy? 24. 10. 2014 11:54 - Helpnet.cz - A jaké se mu zdají sny? Barevné nebo černobílé? A co udělá vozíčkář, když potřebuje na záchod, ale žádný bezbariérový se na veřejně přístupných toaletách nenachází? Věřte, že řešení jsou různá a ne vždy příjemná. Proto, aby se děti mohly takto ptát, nabízí novopacké občanské sdružení Život bez bariér školám účast v projektu „Prevence proti úrazům“.
Asistenční pes dokáže postiženému pomoci s životem pic/article/thumb/28914.jpg 17. 09. 2014 14:57 - Novinky.cz - Pes je věrným a láskyplným společníkem člověka. Ne nadarmo se říká, že je nejlepším přítelem. Speciálně vycvičení psi mohou ulehčit život i lidem s vážným zdravotním postižením. Obecně se ví o vodících psech, kteří pomáhají nevidomým. Ale asistenční pes dokáže pomoci také neslyšícím lidem, vozíčkářům a jinak hendikepovaným. Michaela Perčinová se výcviku asistenčních psů věnuje už osmnáct let a její práce je i jejím největším koníčkem.
BlindShell se představí v Silicon Valley 27. 08. 2014 09:14 - Helpnet.cz - Na březnové konferenci INSPO zaznělo 30 přednášek. Jaké jsou další osudy projektů, které zde byly představeny? Jako první jsme se zajímali o aplikaci BlindShell. Jde o uživatelské rozhraní, které zpřístupní zrakově postiženým uživatelům prostředí mobilního operačního systému Android. Ukázalo se, že autoři projektu nezaháleli. Aplikace už se začala prodávat, v červnu její autoři zvítězili v soutěži Vodafone Nápad roku, v červenci ji představili na konferenci IHCI v Lisabonu a díky podpoře Nadace Vodafone zanedlouho vyrazí do USA na technologickou konferenci TechCrunch Disrupt.
Časopis Můžeš bude i v audioverzi 11. 08. 2014 15:36 - Helpnet.cz - Konto Bariéry, které měsíčník Můžeš pro lidi s postižením vydává, připravuje novinku – jeho audioverzi. Je určena jednak slabozrakým či nevidomým a dále k poslechu z mobilu při jízdě do zaměstnání, o víkendu či na dovolené, poslouchat ji lze i z počítače (MP3).
Oslavte 1 rok s Výstavou (Ne)viditelná Olomouc 24. 07. 2014 13:25 - Majáček, časopis Tyflocentra Olomouc - Výstava (Ne)viditelná Olomouc slaví 1 rok! Přijďte ho s námi oslavit na vystoupení nevidomých semifinalistů pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska – Blanky Janečkové a Martina Svátka, jejichž působení v soutěži vyvolalo mnoho pozitivních ohlasů. Vystoupení se koná v pátek 8. srpna 2014 od 20:00 hodin v Hoblině (areál letního kina Olomouc, ulice Pekární 14). Plakát na akci je v příloze, všichni jste srdečně zváni.
SONS ČR vítá nález Ústavního soudu ve věci ústavní stížnosti nevidomého páru 22. 05. 2014 10:42 - Helpnet.cz - Ve věci ústavní stížnosti nevidomého páru, který podepsal úvěrovou smlouvu, jejíž obsah neznal, Ústavní soud rozhodl, že úvěrová smlouva na půl milionu korun, kterou pár podepsal, ale zprostředkovatel v ní, bez vědomí páru, uvedl své vlastní číslo účtu, je neplatná. Prohlášení k nálezu Ústavního soudu vydala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .