SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Budovy bez bariér
Šestáková Irena, Lupač Pavel
Bezbariérové prostředí slouží všem lidem ve všech situacích a etapách života, nejen vozíčkářům, jak by se na první pohled mohlo zdát. Osobám s kočárkem, starším osobám, lidem po úrazu, dlouhodobě nemocným, osobám se sluchovým a zrakovým postižením, těm všem je třeba umožnit větší sociální integraci, nezávislý pohyb a způsob života.
www.grada.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 41%
Ano, nemám zájem 8%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 13%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

krátkozrakost - jak s ní žít: Dobrý den chtěl jsem se zeptat jsem profesionální řidič a začal se mi v poslední...
jak komunikovat postiženými pacinty či už jde o zrakové,sluchové,telesné alebo m: ...
diplomová práce - zrakově postižení: ráda pomůžu jsem jedná s postižených.Mé postižení vzniklo v důsledku operace ast...
pozname se pres icq: ahoj vsem rada se svama spojim kteri by mely zajem poznat noveho cloveka jsem ma...

Nové články

Jak to, že nevidomý přijde do práce v ponožkách stejné barvy? 24. 10. 2014 11:54 - Helpnet.cz - A jaké se mu zdají sny? Barevné nebo černobílé? A co udělá vozíčkář, když potřebuje na záchod, ale žádný bezbariérový se na veřejně přístupných toaletách nenachází? Věřte, že řešení jsou různá a ne vždy příjemná. Proto, aby se děti mohly takto ptát, nabízí novopacké občanské sdružení Život bez bariér školám účast v projektu „Prevence proti úrazům“.
Asistenční pes dokáže postiženému pomoci s životem pic/article/thumb/28914.jpg 17. 09. 2014 14:57 - Novinky.cz - Pes je věrným a láskyplným společníkem člověka. Ne nadarmo se říká, že je nejlepším přítelem. Speciálně vycvičení psi mohou ulehčit život i lidem s vážným zdravotním postižením. Obecně se ví o vodících psech, kteří pomáhají nevidomým. Ale asistenční pes dokáže pomoci také neslyšícím lidem, vozíčkářům a jinak hendikepovaným. Michaela Perčinová se výcviku asistenčních psů věnuje už osmnáct let a její práce je i jejím největším koníčkem.
BlindShell se představí v Silicon Valley 27. 08. 2014 09:14 - Helpnet.cz - Na březnové konferenci INSPO zaznělo 30 přednášek. Jaké jsou další osudy projektů, které zde byly představeny? Jako první jsme se zajímali o aplikaci BlindShell. Jde o uživatelské rozhraní, které zpřístupní zrakově postiženým uživatelům prostředí mobilního operačního systému Android. Ukázalo se, že autoři projektu nezaháleli. Aplikace už se začala prodávat, v červnu její autoři zvítězili v soutěži Vodafone Nápad roku, v červenci ji představili na konferenci IHCI v Lisabonu a díky podpoře Nadace Vodafone zanedlouho vyrazí do USA na technologickou konferenci TechCrunch Disrupt.
Časopis Můžeš bude i v audioverzi 11. 08. 2014 15:36 - Helpnet.cz - Konto Bariéry, které měsíčník Můžeš pro lidi s postižením vydává, připravuje novinku – jeho audioverzi. Je určena jednak slabozrakým či nevidomým a dále k poslechu z mobilu při jízdě do zaměstnání, o víkendu či na dovolené, poslouchat ji lze i z počítače (MP3).
Oslavte 1 rok s Výstavou (Ne)viditelná Olomouc 24. 07. 2014 13:25 - Majáček, časopis Tyflocentra Olomouc - Výstava (Ne)viditelná Olomouc slaví 1 rok! Přijďte ho s námi oslavit na vystoupení nevidomých semifinalistů pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska – Blanky Janečkové a Martina Svátka, jejichž působení v soutěži vyvolalo mnoho pozitivních ohlasů. Vystoupení se koná v pátek 8. srpna 2014 od 20:00 hodin v Hoblině (areál letního kina Olomouc, ulice Pekární 14). Plakát na akci je v příloze, všichni jste srdečně zváni.
SONS ČR vítá nález Ústavního soudu ve věci ústavní stížnosti nevidomého páru 22. 05. 2014 10:42 - Helpnet.cz - Ve věci ústavní stížnosti nevidomého páru, který podepsal úvěrovou smlouvu, jejíž obsah neznal, Ústavní soud rozhodl, že úvěrová smlouva na půl milionu korun, kterou pár podepsal, ale zprostředkovatel v ní, bez vědomí páru, uvedl své vlastní číslo účtu, je neplatná. Prohlášení k nálezu Ústavního soudu vydala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR.
POZVÁNKA NA KONCERT ZAVŘI OČI A DÍVEJ SE 19. 05. 2014 09:36 - Majáček, časopis Tyflocentra Olomouc - TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. a hudební soubor KYKLOP Band vás srdečně zvou na koncert „Zavři oči a dívej se“ Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. A co když jedna písnička překoná tisíc obrázků? Stavte se a zaposlouchejte se do známých melodií v podání KYKLOP Bandu.
Unikátní Kavárna POTMĚ vyjíždí na své třetí turné! 30. 04. 2014 09:13 - Helpnet.cz - Kavárna POTMĚ na cestě se vydává na své třetí turné po regionech České republiky. Zatemněný autobus, ve kterém Vás obslouží nevidomí, letos slavnostně nastartuje 5. května ve 13 hodin na Náměstí Míru v Praze 2. První kávu POTMĚ roku 2014 ochutnají milí hosté Světlušky Pavel Liška, Dana Batulková, Pavel Řezníček, Barbora Poláková a Jolana Voldánová, která se ujme moderování slavnostního otevření.
Kvůli změně zákona by si nemohla Nikolka číst pic/article/thumb/28518.jpg 28. 04. 2014 16:23 - Majáček, časopis Tyflocentra Olomouc - Předsedkyně správní rady Nadace prof. Vejdovského Olga Sýkorová předala Nikolce Klárové, žákyni Základní školy V. Vejdovského v Olomouci, digitální přenosnou lupu, která ji umožní číst text z učebnic nebo si přečíst jízdní řády na zastávce. Nikolka má vážnou zrakovou vadu pohybující se na hranici střední a těžké slabozrakosti, avšak podle nového zákona už nemá na příspěvek od státu nárok.
Problémy se zrakem trápí stále více Čechů pic/article/thumb/28483.jpg 17. 04. 2014 08:47 - Novinky.cz - Brýlí je v dnešní době řada typů a už dávno nejsou vnímány jako něco, co je lidem na obtíž. Šikovní designéři a optici je povýšili na brilantní módní doplněk. A je to zapotřebí. Problémy se zrakem trpí téměř šest miliónů Čechů.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .