SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Dítě s postižením zraku
Kochová, Klára; Schaeferová, Markéta
Dítě se zrakovým postižením se může ocitnout v sociální izolaci. Proto je hodně důležité pracovat s ním odmalička. Ve výchově nevidomých dětí a dětí se zbytky zraku se osvědčuje důslednost a systematičnost. A mnohdy se podaří dítě se zrakovým handicapem i integrovat mezi zdravé vrstevníky. To, jak dítě vidí, se zjišťuje na začátku rané péče funkčním vyšetřením zraku. Když se narodí dítě s těžkou zrakovou vadou, „jede se“ po lékařské linii, stanovuje se diagnóza, rodiče dostávají informace od lékařů… Rodina ale potřebuje dítě nějak vychovávat, přijmout ho jako dítě. Kniha nabízí náměty pro rozvíjení základních dovedností od batolecího po školní věk dítěte.
Více o knize: www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 40%
Ano, nemám zájem 8%
Ne, ale přihlásím se 40%
Ne, nemám zájem 13%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

krátkozrakost - jak s ní žít: Dobrý den chtěl jsem se zeptat jsem profesionální řidič a začal se mi v poslední...
jak komunikovat postiženými pacinty či už jde o zrakové,sluchové,telesné alebo m: ...
diplomová práce - zrakově postižení: ráda pomůžu jsem jedná s postižených.Mé postižení vzniklo v důsledku operace ast...
pozname se pres icq: ahoj vsem rada se svama spojim kteri by mely zajem poznat noveho cloveka jsem ma...

Nové články

Na konferenci INSPO 2015 o přístupnosti nejen webu 15. 01. 2015 08:55 - Helpnet.cz - Ihned po zveřejnění programu a spuštění registrace na konferenci INSPO, která se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha, se přihlásilo prvních 40 účastníků. A na webu Poslepu.cz, na kterém se Radek Pavlíček zabývá přístupností webových stránek a asistivními technologiemi pro handicapované uživatele, se objevila pozvánka na konferenci s popisem přednášek, které zazní v sekci věnované přístupnosti a kterou bude moderovat právě Radek.
Nové webové stránky pro nevidomé turisty pic/article/thumb/29038.jpg 18. 11. 2014 09:03 - InternetPoradna - U příležitosti Mezinárodního dne nevidomých pražská cestovní agentura Accessible Prague připravila nového průvodce památkami České republiky pro nevidomé návštěvníky. Na adrese www.touchableprague.com na jednom místě přehledně soustředila informace o českých památkách, které nabízí prohlídky a speciální služby nevidomým z Čech i zahraničí.
Dabing (nejen) pro nevidomé může vzniknout díky crowdfundingu 14. 11. 2014 10:21 - Helpnet.cz - Nadační fond PRiorita chce prostřednictvím crowdfundingové kampaně získat finance na realizaci dabingu pro nevidomé pro film Frank, který distribuuje Asociace českých filmových klubů (AČFK). Akce byla spuštěna v pondělí 3. listopadu na portálu HitHit.cz a bude trvat 45 dní.
13. LISTOPAD - DEN NEVIDOMÝCH pic/article/thumb/29029.jpg 13. 11. 2014 11:23 - InternetPoradna - Den nevidomých připadá každoročně na 13. listopad. Jde o ryze český vynález, ale postupně se připojily i další země. Připomínáme si den, kdy se narodil Francouz Valentin Haüy (1745-1822), zakladatel systematického vzdělávání nevidomých. Haüy (čti Áj) vstoupil do historie jako zakladatel prvního vzdělávacího a výchovného zařízení pro nevidomé v Paříži (1784). Již od studentských let se zajímal o problémy pařížské chudiny. Nejvíc ho upoutaly podmínky nevidomých, kteří tehdy přežívali odkázáni na dobročinnost. V jeho době málokoho napadlo, že by mohli i pracovat. S výchovou a vzděláváním začal Haüy u nevidomého Françoise Lesueura. Haüye zvláště upoutala jeho dovednost hmatem rychle rozeznat jednotlivé mince.
Jak to, že nevidomý přijde do práce v ponožkách stejné barvy? 24. 10. 2014 11:54 - Helpnet.cz - A jaké se mu zdají sny? Barevné nebo černobílé? A co udělá vozíčkář, když potřebuje na záchod, ale žádný bezbariérový se na veřejně přístupných toaletách nenachází? Věřte, že řešení jsou různá a ne vždy příjemná. Proto, aby se děti mohly takto ptát, nabízí novopacké občanské sdružení Život bez bariér školám účast v projektu „Prevence proti úrazům“.
Asistenční pes dokáže postiženému pomoci s životem pic/article/thumb/28914.jpg 17. 09. 2014 14:57 - Novinky.cz - Pes je věrným a láskyplným společníkem člověka. Ne nadarmo se říká, že je nejlepším přítelem. Speciálně vycvičení psi mohou ulehčit život i lidem s vážným zdravotním postižením. Obecně se ví o vodících psech, kteří pomáhají nevidomým. Ale asistenční pes dokáže pomoci také neslyšícím lidem, vozíčkářům a jinak hendikepovaným. Michaela Perčinová se výcviku asistenčních psů věnuje už osmnáct let a její práce je i jejím největším koníčkem.
BlindShell se představí v Silicon Valley 27. 08. 2014 09:14 - Helpnet.cz - Na březnové konferenci INSPO zaznělo 30 přednášek. Jaké jsou další osudy projektů, které zde byly představeny? Jako první jsme se zajímali o aplikaci BlindShell. Jde o uživatelské rozhraní, které zpřístupní zrakově postiženým uživatelům prostředí mobilního operačního systému Android. Ukázalo se, že autoři projektu nezaháleli. Aplikace už se začala prodávat, v červnu její autoři zvítězili v soutěži Vodafone Nápad roku, v červenci ji představili na konferenci IHCI v Lisabonu a díky podpoře Nadace Vodafone zanedlouho vyrazí do USA na technologickou konferenci TechCrunch Disrupt.
Časopis Můžeš bude i v audioverzi 11. 08. 2014 15:36 - Helpnet.cz - Konto Bariéry, které měsíčník Můžeš pro lidi s postižením vydává, připravuje novinku – jeho audioverzi. Je určena jednak slabozrakým či nevidomým a dále k poslechu z mobilu při jízdě do zaměstnání, o víkendu či na dovolené, poslouchat ji lze i z počítače (MP3).
Oslavte 1 rok s Výstavou (Ne)viditelná Olomouc 24. 07. 2014 13:25 - Majáček, časopis Tyflocentra Olomouc - Výstava (Ne)viditelná Olomouc slaví 1 rok! Přijďte ho s námi oslavit na vystoupení nevidomých semifinalistů pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska – Blanky Janečkové a Martina Svátka, jejichž působení v soutěži vyvolalo mnoho pozitivních ohlasů. Vystoupení se koná v pátek 8. srpna 2014 od 20:00 hodin v Hoblině (areál letního kina Olomouc, ulice Pekární 14). Plakát na akci je v příloze, všichni jste srdečně zváni.
SONS ČR vítá nález Ústavního soudu ve věci ústavní stížnosti nevidomého páru 22. 05. 2014 10:42 - Helpnet.cz - Ve věci ústavní stížnosti nevidomého páru, který podepsal úvěrovou smlouvu, jejíž obsah neznal, Ústavní soud rozhodl, že úvěrová smlouva na půl milionu korun, kterou pár podepsal, ale zprostředkovatel v ní, bez vědomí páru, uvedl své vlastní číslo účtu, je neplatná. Prohlášení k nálezu Ústavního soudu vydala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .