SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Dítě s postižením zraku
Kochová, Klára; Schaeferová, Markéta
Dítě se zrakovým postižením se může ocitnout v sociální izolaci. Proto je hodně důležité pracovat s ním odmalička. Ve výchově nevidomých dětí a dětí se zbytky zraku se osvědčuje důslednost a systematičnost. A mnohdy se podaří dítě se zrakovým handicapem i integrovat mezi zdravé vrstevníky. To, jak dítě vidí, se zjišťuje na začátku rané péče funkčním vyšetřením zraku. Když se narodí dítě s těžkou zrakovou vadou, „jede se“ po lékařské linii, stanovuje se diagnóza, rodiče dostávají informace od lékařů… Rodina ale potřebuje dítě nějak vychovávat, přijmout ho jako dítě. Kniha nabízí náměty pro rozvíjení základních dovedností od batolecího po školní věk dítěte.
Více o knize: www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 39%
Ano, nemám zájem 7%
Ne, ale přihlásím se 41%
Ne, nemám zájem 12%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

okluzory: Od útleho detstva nosím okuliare /som ďalekozraká/s pomerne silnými dioptriami.A...
Pomůcky pro zrakově postižené: Nabízím pro zrakově postižené česky mluvící programovatelné hodinky.Bližší info ...
krátkozrakost - jak s ní žít: Dobrý den chtěl jsem se zeptat jsem profesionální řidič a začal se mi v poslední...
jak komunikovat postiženými pacinty či už jde o zrakové,sluchové,telesné alebo m: ...

Nové články

Vznikly dvě nové aplikace pro děti se specifickými potřebami 10. 05. 2016 10:08 - Helpnet.cz - Nezisková organizace EDA představuje dvě nové aplikace pro iPad - EDA PLAY TOBY a PAULI pro trénink zraku a jemné motoriky u dětí s postižením. Aplikace jsou vytvořeny na základě potřeb konkrétních dětí.
Speciální sluchátka mají pomoci nevidomým s orientací pic/article/thumb/29492.jpg 08. 12. 2015 16:28 - Novinky.cz - S ambiciózním nápadem, jak pomoci nevidomým, přišla britská organizace Guide Dogs ve spolupráci s americkým Microsoftem. Výsledkem společného snažení jsou nová speciální sluchátka, která pomohou nevidomým orientovat se v prostoru. Upozornil na to server T
Spotřebitelské informace jsou přístupnější pro nevidomé a neslyšící uživatele in 19. 11. 2015 12:58 - Helpnet.cz - Výrazně citlivou a zvlášť zranitelnou skupinou spotřebitelů jsou lidé se zdravotním postižením. Sdružení českých spotřebitelů se proto již od roku 2012 zaměřuje na zpřístupňování informací o spotřebitelské problematice pro osoby neslyšící a nedoslýchavé a
Den otevřených dveří 2015 09. 10. 2015 10:29 - Majáček, časopis Tyflocentra Olomouc - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR – Oblastní odbočka a Prodejna Tyflopomůcek, TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. a Tyfloservis, o.p.s. Olomouc pořádají u příležitosti Dne nevidomých v pátek 13. listopadu 2015 od 9:00 – 16:00 hodin
Světluška spustí sportovní granty pro nevidomé 04. 09. 2015 09:27 - Helpnet.cz - Cykloprojekt Jedeme pro Světlušku na podporu sportovců se zrakovým handicapem završil 29. srpna dvouměsíční putování po deseti krajích ČR poslední vyjížďkou kolem Plzně. Trojkolo s nevidomým cyklistou nacestovalo přes 1100 kilometrů. K veřejným cyklojízdám se připojily stovky lidí včetně známých osobností. Z výtěžku akce podpoří Světluška sportovní aktivity osob se zrakovým postižením.
21. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 17. 07. 2015 11:09 - InternetPoradna - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR pořádá Dny umění nevidomých na Moravě - festival zrakově postižených umělců a souborů, jejichž jsou nevidomí a slabozrací rozhodujícími činiteli. Koná se každoročně již od roku 1995 v období jara a léta ve vybraných městech především střední a východní Moravy.
Zaměstnavatelé se obávají nevidomých pic/article/thumb/29346.jpg 13. 07. 2015 10:29 - Novinky.cz - Nevidomí lidé nejčastěji pracují jako maséři, košíkáři, lepí krabičky nebo dělají jinou manuální práci. Většinu firem vůbec nenapadne zaměstnat je prací na počítači, přitom oni bez problémů fungují na internetu, spravují on-line databáze, píšou ve Wordu či dokonce programují.
KYTAROVÝ RECITÁL zrakově postižených umělců pic/article/thumb/29272.jpg 14. 05. 2015 10:25 - InternetPoradna - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých Oblastní odbočka Olomouc pořádá 21. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě KYTAROVÝ RECITÁL zrakově postižených umělců OD RENESANCE PO SOUČASNOST Hrají: JIŘÍ JELÍNEK - nevidomý koncertní kytarista, profesionální hudebník, hráč na koncertní kytaru a loutnu
Setkání lidí se zrakovým postižením pic/article/thumb/29180.jpg 13. 03. 2015 10:44 - InternetPoradna - V sobotu 25. dubna 2015 proběhne v Praze setkání nositelů očních protéz, epitéz, protetických kontaktních čoček a lidí, kteří se na svět dívají jen jedním očkem. Pro přihlášené je připraven zajímavý program. Přihlásit se můžete dle Propozic do 31.3.2015.
Na konferenci INSPO 2015 o přístupnosti nejen webu 15. 01. 2015 08:55 - Helpnet.cz - Ihned po zveřejnění programu a spuštění registrace na konferenci INSPO, která se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha, se přihlásilo prvních 40 účastníků. A na webu Poslepu.cz, na kterém se Radek Pavlíček zabývá přístupností webových stránek a asistivními technologiemi pro handicapované uživatele, se objevila pozvánka na konferenci s popisem přednášek, které zazní v sekci věnované přístupnosti a kterou bude moderovat právě Radek.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .