SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Budovy bez bariér
Šestáková Irena, Lupač Pavel
Bezbariérové prostředí slouží všem lidem ve všech situacích a etapách života, nejen vozíčkářům, jak by se na první pohled mohlo zdát. Osobám s kočárkem, starším osobám, lidem po úrazu, dlouhodobě nemocným, osobám se sluchovým a zrakovým postižením, těm všem je třeba umožnit větší sociální integraci, nezávislý pohyb a způsob života.
www.grada.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 36%
Ano, nemám zájem 8%
Ne, ale přihlásím se 42%
Ne, nemám zájem 14%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

krátkozrakost - jak s ní žít: Dobrý den chtěl jsem se zeptat jsem profesionální řidič a začal se mi v poslední...
jak komunikovat postiženými pacinty či už jde o zrakové,sluchové,telesné alebo m: ...
diplomová práce - zrakově postižení: ráda pomůžu jsem jedná s postižených.Mé postižení vzniklo v důsledku operace ast...
pozname se pres icq: ahoj vsem rada se svama spojim kteri by mely zajem poznat noveho cloveka jsem ma...

Nové články

Problémy se zrakem trápí stále více Čechů pic/article/thumb/28483.jpg 17. 04. 2014 08:47 - Novinky.cz - Brýlí je v dnešní době řada typů a už dávno nejsou vnímány jako něco, co je lidem na obtíž. Šikovní designéři a optici je povýšili na brilantní módní doplněk. A je to zapotřebí. Problémy se zrakem trpí téměř šest miliónů Čechů.
Hluchoslepí poběží v sobotu půlmaraton a podpoří tak svoji organizaci LORM! pic/article/thumb/28414.jpg 04. 04. 2014 13:39 - InternetPoradna - Čtyřiatřicetiletý masér Vašek z Opavy, aktivní důchodce a nadšený včelař Milan z Českých Budějovic, pětatřicetiletý David, který je vedoucím hudebního oddělení v Karlínském Spektru a krásná osmadvacetiletá lektorka keramiky Lenka ze Žižkova. Co ti všichni mají společného? Kromě zrakového a sluchového postižení je spojuje zájem podpořit aktivně organizaci, která jim mnoho let pomáhá, LORM – Společnost pro hluchoslepé. Ptáte se jak? Už několik měsíců se každý po svém připravují na pražský půlmaraton, který poběží už tuto sobotu 5. dubna ve štafetě. Tři hluchoslepí a jeden nevidomý sportovec se však nevydají na běžeckou trať centrem Prahy samotní, každý poběží se svým trasérem/trasérkou.
Tipněte si, za kolik uběhnou naši hluchoslepí sportovci ve štafetě půlmaraton! pic/article/thumb/28416.jpg 03. 04. 2014 13:47 - Jelínková Zdeňka - Milí naši příznivci a fandové, už tuto sobotu můžete přijít fandit našim borcům, třem hluchoslepým a jednomu nevidomému běžci, kteří poběží se svými traséry za LORM ve štafetě pražský půlmaraton. Start je ve 12.00 na Palachově náměstí na Praze 1. Navíc si však můžete tipnout, za jaký čas naše štafeta půlmaraton dá! Kdo se svým tipem nejvíce přiblíží cílovému času, vyhraje od nás krásné bílé triko s červeným pruhovaným srdcem a podpisy od všech našich sportovců.
Jak nejlépe pomoci nevidomému? pic/article/thumb/28369.jpg 26. 03. 2014 09:19 - Helpnet.cz - Každý z nás se pravděpodobně někdy setkal v nevidomým člověkem ať už osobně nebo z dálky, kdy ho zahlédl, jak se někde pohybuje s bílou holí či vodicím psem. Tato situace v nás mohla vyvolat nejrůznější otázky, jak to ten člověk zvládá, podle čeho se orientuje atp. Řada z nás také mohla pocítit chuť mu pomoci. Přitom však přemýšlela, jak to udělat, aby pomoc byla skutečně prospěšná.
POZVÁNKA NA 20. ROČNÍK FESTIVALU DNY UMĚNÍ NEVIDOMÝCH NA MORAVĚ 26. 03. 2014 09:12 - Majáček, časopis Tyflocentra Olomouc - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR pořádá Dny umění nevidomých na Moravě - festival zrakově postižených umělců a souborů, jejichž jsou nevidomí a slabozrací rozhodujícími činiteli. Koná se každoročně již od roku 1995 v období jara a léta ve vybraných městech především střední a východní Moravy.
Seznam.cz přichází s haptickými mapami pic/article/thumb/28352.jpg 24. 03. 2014 13:01 - Helpnet.cz - Do světově ojedinělého projektu se pustil Seznam.cz. Současně s novou podobou Mapy.cz představí od dubna také haptické mapy pro celou Českou republiku, které uvítají nevidomí a slabozrací uživatelé. Mapový portál napříště umožní snadno otevřít speciální mapové sady, jako jsou zimní či cyklistické mapy. Objeví se v nich i Seznam.cz Panorama – nejprve ve vybraných místech, do konce roku pak po celé republice. Služba nabídne i 3D mapy, jako ukázka v dubnu poslouží Špindlerův Mlýn, další města budou postupně přibývat. Praktickou novinkou je vyhledávání a plánování cest veřejnou dopravou.
Nevidomí autoři ovládli literární soutěž 20. 03. 2014 13:58 - Helpnet.cz - Rekordních 68 příspěvků došlo pořádajícímu BMI sdružení do jubilejního desátého ročníku literární soutěže Internet a můj handicap. Možná k tomu přispělo lákadlo v podobě deseti tisíc korun pro vítěze, které věnovala Poštovní spořitelna. Ale možná hraje roli i to, že internet a mobilní telefony, o které byla soutěž tematicky rozšířena od šestého ročníku, díky technologickému pokroku toho mohou nabídnout lidem se zdravotním postižením stále více.
LORM hledá sociálního pracovníka pro osoby s hluchoslepotou do Prahy 06. 03. 2014 17:39 - Jelínková Zdeňka - Občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé hledá kolegyni/kolegu pro terénní sociální práci s osobami s hluchoslepotou při Poradenském centru Praha. Podmínkou je vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání v oborech speciální pedagogika/sociální práce nebo příbuzném oboru, výhodou praktické zkušenosti se zrakově či sluchově handicapovanými.
Aneta Langerová se loučí s projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška 25. 02. 2014 15:46 - Helpnet.cz - V roce 2005 se Aneta Langerová stala patronkou Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá nevidomým. Devět let se podílela na rozvíjení projektů Světlušky, jako je Kavárna POTMĚ, která byla v roce 2012 postavena na kola a další. Každoročně spolupořádala prostřednictvím své agentury Art Shock benefiční koncert Světlo pro Světlušku, na kterém vystupovali talentovaní nevidomí zpěváci se známými osobnostmi. Světluška dosud rozdělila více než 100 milionů korun a v loňském roce oslavila desáté narozeniny. Po vzájemné diskusi o dalším směřování Světlušky se Aneta Langerová a Nadační fond Českého rozhlasu rozhodli ve spolupráci nepokračovat.Více k tomu uvádějí ve společném tiskovém prohlášení.
Na konferenci INSPO 2014 převládnou mobilní aplikace pic/article/thumb/28224.jpg 11. 02. 2014 11:37 - Helpnet.cz - Již čtrnáctým rokem představí konference INSPO informační a komunikační technologie usnadňující život lidem se specifickými potřebami. Tentokrát 15. března v Kongresovém centru Praha převládnou mezi 30 přednáškami prezentace mobilních aplikací. Ať už pomáhají lidem s tělesným, sluchovým, zrakovým či jiným zdravotním postižením, jsou určeny pro chytré mobilní telefony nebo tablety.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .