SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

okluzory

zkušenosti s nošení okluzorů

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: devětset čtyři
číslicemi:
 


18. 01. 2016 09:42: Katarína ()
Od útleho detstva nosím okuliare /som ďalekozraká/s pomerne silnými dioptriami.Ako dieťa som od 2 rokov nosila okluzor striedavo na pravom a lavom oku počas celej povinnej školskej dochádzky.Minulí týžden som bola na očnom vyšetrení a bola mi zistená dyplopia /Dvojité videnie/a dr. mi predpísala okrem silnejších dioptrií aj nosenie okluzoru.Má prosím Vás niekto podobní problém a ako zvláda okluzor?
21. 02. 2007 08:32: Jirka K.. (kratochviljirik@seznam.cz)
Pro Levharta: Jediné, co Ti mohu poradit, je nosit okluzor tak, jak Ti nařídil lékař. Také je vhodné během zakrytí lepšího oka dělat nějaké věci, při kterých se Ti tupozraké oko posiluje, např. psaní, čtení, luštění křížovek či drobné domácí práce. Ve Tvém věku snad ještě nějaká šance na zlepšení je, i když malá.
09. 02. 2007 14:22: levhart (Raiman.L@seznam.cz)
Je mi deset let a skoro nevidím na pravé oko. Dva roky jsem nosil nalepovací okluzor na dvě hodiny děně,(trochu to pomohlo),mám ho nosit ještě tet a víc než přettím, spraví se mi to nebo ne co bych moh proto udělat aby se mi to spravilo? Napište mi prosím na muj ímejl. Děkuji vám......
02. 01. 2007 16:23: Jirka K.. (kratochviljirik@seznam.cz)
Ahoj Mílo, koukám, že jsi také "přesídlil" z "Doktorky" sem. Na "Doktorce" to poslední dobou vypadá jako když se hádají báby na trhu. Té dívce s okluzory na obou očích mohlo tehdy být tak osm,devět let. Jinak Ti přeji vše nejlepší do Nového roku 2007. Jirka K.
19. 12. 2006 22:34: Milan (mil.del@post.cz)
V podstatě ti odpověděla právně. Ve středním věku jsou možnosti léčby tupozrakosti jen minimální, i když určité naděje jsou vkládány do vývoje nových přístrojů pro zraková cvičení. - - -
Pokud jde o ten předch. příspěvek – ta dívka měla zřejmě dost vzácnou vadu šilhání na obě oči, při kterém dochází k nekoordinovanému pohybu obou očí a střídání zrakových vjemů. Zrejmě se to nepodařilo napravit operacemi, a tak aby měla alespoň nějaké přijatelné vidění, musela na obou očích nosit okluzory se středovými otvory. (Je tak na okraj – kolik jí tehdy bylo let?)
13. 12. 2006 13:26: Jirka K.. (kratochviljirik@seznam.cz)
Nedávno jsem byl na kontrole u své oční lékařky. Zkusil jsem se jí zeptat, zda bych si pomohl, pokud bych ve svém věku (37 let) začal opět zakrývat zdravé oko okluzorem. Odpověděla mi, že na to už je dost pozdě, jelikož vývoj očí už je v tomto věku ukončen, a pokud netrpím dvojitým viděním, tak není důvod používat okluzor.
03. 05. 2005 13:16: Jirka K.. (kratochviljirik@seznam.cz)
Při léčbě šilhání nebo tupozrakosti je běžnou praxí zakrývání lépe vidícího oka okluzorem, aby se hůře vidící oko posilovalo. Sám jsem v dětství nosil okluzor na pravém oku kvůli tupozrakosti levého oka. V době povinné školní docházky (na přelomu 70. a 80. let minulého století) si pamatuji, že do stejné školy jako já chodila dívka, která kromě brýlí nosila plastové okluzory na obou očích a v jejich středech provrtané dírky. Zajímalo by mě, při jaké oční vadě se toto aplikuje. (Napadá mě šilhání obou očí nebo chronický zánět spojivek u dětí.)
03. 05. 2005 12:05: Jirka K.. (kratochviljirik@seznam.cz)
Je mi 36 let a od dětství nosím brýle kvůli astigmatismu vzniklého z dalekozrakosti. K tomu mi ještě zjistili,že mám tupozraké levé oko. Tak jsem začal nosit okluzor na pravém oku.Tím se vidění trochu srovnalo, ale stále mám rozdíl půl dioptrie. Ale dá se to zvládnout.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .