SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na office@internetporadna.cz.

Jak s tím žít?

Jak se vyrovnat s nenávratnou ztrátou zraku, jak neztratit sebevědomí a úctu k sobě.

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: osmset šestnáct
číslicemi:
 


31. 07. 2018 21:48: anita (mindhunter.angelb@gmail.com)
ahoj je 42 let jsem postizena ztp a zelenym zakalem
jsem mimo Cr a hledam
kamaradky a pomoc s bydlenim a zamest. ovladam
cerny humor a nevim kdy
stratim videni..proto...
a zajima me pruvodc.cest ruchu.a anglicky C1
26. 09. 2011 11:30: Petra (petrahele@seznam.cz)
Ahojky všem,
chtěla jsem vás jen podpořit, určitě to nevzdávejte, i když je to velmi těžké. I se špatný zrakem nebo beze zraku se dá najít smysl života. Jde to třeba pomahu a člověk někdy spadne na úplné dno, ale nakonec může získat velkou sílu něco se sebou dělat. Kdybyste chtěli, podívejte se na můj web, něco o tom tam je:
www.petrahele.webnode.cz
Budu držet palečky!
26. 09. 2011 11:25: Petra (petrahele@seznam.cz)
Ahojky všem,
chtěla jsem vás jen podpořit, určitě to nevzdávejte, i když je to velmi těžké. I se špatný zrakem nebo beze zraku se dá najít smysl života. Jde to třeba pomahu a člověk někdy spadne na úplné dno, ale nakonec může získat velkou sílu něco se sebou dělat. Kdybyste chtěli, podívejte se na můj web, něco o tom tam je:
www.petrahele.webnode.cz
Budu držet palečky!
11. 07. 2008 10:53: Ivana ()
Aleno - smekám před vámi oběma.
16. 06. 2008 11:14: alena (alena.pragerova@gmail.com)
mam syna 24 rocneho,v 8rokoch mu diagnostykovali odumieranie ocnych nervov,do devetnastich rokov videl relatyvne dobre a potom nastalo zhorsovanie a dnes rozpoznava svetlo a tmu, postavu cloveka vidi ako machulu.je velmi hyperaktyvny,bicykluje na tamdeme,lyzuje rad chodi do prirody,fotografuje zije na plno,ale vzdy to tak nebolo,az ked zacal chodit na vs.na teologiu pre laikov.tato skola a viera v boha mu dala velmi vela,a hlavne mu dala chut do zivota.ked som sa ho pytala co je horsie nevidiet,nepocut alebo nechodit povedal,keby som nepocul hudbu a nemohol bicyklovat tak by som sa zblaznil ja som spokojny tak ako to je.a nie iba on je s tym vyrovnany,ale silu dal aj mne ked som isla na operaciu prsnika.viete kazdy ked ma nejaku chorobu prve co si povie preco prave ja,ked sa to opytal moj syn,tak som mu povedala preto lebo ty to zvladnes a zvlada to na vybornu.
14. 05. 2008 13:52: Iliana ()
Dano, určitě je to věc názoru.Asi se nedá říct - co je lepší, pokud se jedná o ztrátu smyslu.V každém případě je to hrozné, ale něco si ti postižení musí říkat, aby se s tím aspoň trochu vyrovnali.Otázka je, s čím se dá aspoň trochu méně bolestněji žít -TICHO? TMA?Zkoušela jsem se do toho trochu vžít- vcítit, moc to nejde.Ale bez sluchu, ponořený do úplného ticha,to bych snad nezvládla.Možná jsem ovlivněna tím, že sluch mám velice dobrý, na rozdíl od zraku - jsem krátkozraká a bez brýlí bych toho moc neviděla.
09. 05. 2008 10:38: Jarka (Jarka.Dvo@seznam.cz)
Naší babičce (61 roků) stanovil lékař diagnózu "praktická nevidomost". Můžete nám popsat, co všechno ještě takový člověk vidí a jak jí máme pom593áhat? Nosí
kontaktní čočky, takže ještě asi trochu
vidí.
Moc děkuji za odpověď.
08. 05. 2008 02:00: Dana ()
A k tomu sebevědomí a uctě, lidi kteří zvládnou žít bez zraku mají můj obdiv a úctu si zaslouží protože žít ve tmě není vůbec jednoduché.
08. 05. 2008 01:53: Dana ()
Každá ztráta je zlá ale ztráta vidění je ta nejhorší. Jste ztracený ve tmě a orientujte se v ní, co můžete sám? Zkuste si na den zavázat oči a existovat. A zkuste si na den zacpat uši pak ten rozdíl poznáte. Znala sem hluchoněmě a ti jsou rozhodně víc mezi lidmi a v kontaktu s okolím než lidi bez zraku,Kdybych já měla nějaký orgán obětovat oči to rozhodně nebudou.
07. 05. 2008 14:33: Iliana ()
nevím, jaká slova napsat,aby vám to člověk trochu zlehčil, pořád o tom přemýšlím, myslím, že ztráta sluchu by byla horší. Takhle budete vždycky mezi lidmi, díky sluchu bude zachována komunikace s lidmi kolem vás.Mít oči a neslyšet - lidi by vám byli vzdáleni a vy jim.Přijít o kterýkoliv smysl je vždy smutné, ale vy "budete mezi lidmi". Aspoň tolik.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .